Вода на Місяці
Вода на Місяці NASA

Історична знахідка: науковці з NASA виявили воду на сонячній стороні Місяця

Читайте по-русски
Ознаки води знайдено в кратері Клавіуса, що розташований у південній півкулі супутника Землі

На освітленій стороні Місяця вперше за історію досліджень виявили ознаки води. Про це повідомив голова агентства NASA Джим Брайденстайн у Twitter.

"Ми вперше підтвердили наявність води на освітленій сонцем стороні Місяця завдяки даним, отриманим з телескопа SOFIA. Ми поки не знаємо, чи зможемо використовувати її як ресурс. Пошук води на Місяці має ключове значення для наших дослідницьких планів у рамках програми Artemis", – написав Брайденстайн.

Як зазначає прес-служба агентства, відкриття було зроблено в рамках досліджень, які проводилися на стратосферній німецько-американській обсерваторії SOFIA. Ознаки води знайдено в кратері Клавіуса, що розташований в південній півкулі Місяця. За даними досліджень, у кубічному метрі ґрунту кратера міститься близько 300 мілілітрів води.

Раніше в NASA повідомляли, що програма Artemis складатиметься з трьох етапів, перший із яких – непілотований політ корабля Orion навколо Місяця, – мав бути реалізований вже у другій половині 2020 року. На другому етапі, у 2022 році, був запланований обліт земного супутника з екіпажем на борту. На третьому етапі місії, у 2024 році, NASA планувала здійснити висадку астронавтів на поверхню Місяця. Однак через обмеження, пов'язані з поширенням коронавірусної інфекції, розробка пілотованої місії була призупинена.

Попередній матеріал
Вибухи та робота важкої техніки: українські військові розповіли про дії окупантів – репортаж з фронту
Наступний матеріал
Нові суворі карантинні обмеження, протести і сутички: яка ситуація з COVID-19 у Європі
Loading...