Рекордні добові показники коронавірусу фіксують європейські держави. Це Франція, Італія, Німеччина і багато інших країн Європи. Говорять про другу хвилю, яка може бути сильнішою за першу. Щоб стримати поширення інфекції, дедалі більше посилюють карантинні обмеження. Це і комендантська година, і закриття громадських місць тощо. Кореспондентка "5 каналу" Нонна Стефанова розповість про них розлогіше.
Понад 52 тисячі інфікованих коронавірусом за добу виявили у Франції. Це найвищий показник вперше від початку спалаху пандемії. Лише за останні дні у країні підтвердили майже 140 тисяч заражень. І це перевищує кількість випадків, зареєстрованих під час двомісячного локдауну навесні.
Попри рекордні цифри, науковці переконані: ці дані занижені. Кажуть, реальна кількість хворих за добу може вдвічі перевищувати озвучені цифри. Так вважає Наукова рада, що консультує уряд у питаннях пандемії та боротьби з нею. На думку вчених, друга хвиля коронавірусу буде значно більшою, аніж перша. І її удар відчують на собі і шпиталі, і реанімації.
"Ми у дуже складній, критичній ситуації. Найімовірніше, за добу інфікуються понад 50 тисяч людей. Ба навіть удвічі більше: близько 100 тисяч. Такі оцінки Наукової ради. Це означає, що вірус поширюється надзвичайно швидко", – каже Жан-Франсуа Дельфрейсі, президент Наукової ради.
Новий рекорд і в Італії. Там виявили понад 21 тисячу нових хворих. Найбільше – у регіоні Ломбардія. Тому у країні почали діяти нові суворі карантинні обмеження, серед яких закриття спортзалів, басейнів та кінотеатрів. А також робота ресторанів і барів лише до 18-ї години.
Підприємці обурені і влаштовують масові протести. Спалахують сутички із правоохоронцями. Уряд обіцяє допомогти майже 350 тисячам малих бізнесменів, які зазнають збитків від нового карантину. І виділити для цього до 5 мільярдів євро допомоги.
Для боротьби з коронавірусом в Іспанії запровадили комендантську годину. Кількість інфікованих там перевищила мільйон. Рекордна і кількість смертей за весь час пандемії – понад 37 тисяч. З неділі тут знову діє надзвичайний стан. Заборонене пересування між багатьма регіонами, уночі – комендантська година.
"Всі стоять у чергах до лікарів первинної ланки. Це нонсенс. Саме тому так багато заражень. Лікарі повинні ходити додому до хворих! А нове запровадження надзвичайного стану нічого не дасть. Люди все одно заражатимуть одне одного", – розповідає чоловік.
Рекордне зростання інфікованих коронавірусом фіксує і Німеччина. Минулого тижня там вперше виявили понад 10 тисяч позитивних тестів за добу. Німецький уряд уже до кінця цього тижня планує розробити додаткові обмеження, щоб стримати поширення вірусу.
І хоча більшість німців готові дотримуватися суворого карантину, є і невдоволені цими заходами. Вони влаштовують протести на вулицях великих міст. У Берліні також зафіксували спробу підпалити будівлю Інституту Роберта Коха. Це федеральний інститут Німеччини з вивчення інфекційних захворювань. Саме він дає статистику і рекомендації громадянам під час пандемії коронавірусу.
Внаслідок підпалу ніхто не постраждав, утім будівля зазнала незначних пошкоджень. Загасити полум'я працівникам установи вдалося самотужки. Чи мав напад політичне підґрунтя, встановить поліція Берліна.
Нонна Стефанова, "5 канал"