Дослідники NASA завершили річний експеримент з симуляції життя на Марсі

Це другий у світі подібний експеримент за тривалістю дослідження

Експерти NASA звітують про завершення експерименту з симуляції життя на Марсі, що тривав впродовж року. Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що з 29 серпня 2015 року група перебувала у майже повній ізоляції. Шестеро дослідників жили у невеликій куполоподібній споруді без свіжого повітря, свіжої їжі та можливості хоч би як залишитися на самоті. З продуктів харчування у них були переважно консерви.

Як стало відомо, команда з шістьох науковців жила в умовах, в яких люди, за очікуванням вчених, зможуть жити на Марсі. Учасники експерименту могли виходити на вулицю тільки у спеціальних костюмах.

За словами учених, приблизно так житимуть астронавти, які полетять на Марс. Тривалість місії, за їх оцінками, може скласти від одного року до трьох років.

Повідомляється, що дослідження провів Гавайський університет за підтримки NASA. В експерименті брали участь французький астробіолог, німецький фізик і чотири американці – пілот, архітектор, журналіст і агроном. Вчені намагалися зрозуміти, як людина почувається у подібних умовах.

/
/
/
/

Як стало відомо, експеримент NASA став другим за тривалістю подібним дослідженням у світі. Найдовшу симуляцію умов проживання на Марсі провели у Росії в рамках проекту "Марс-500". Шість осіб провели в ізоляції 520 днів з червня 2010 року по листопад 2011 року.

Нагадаємо, у липні у NASA показали модель нового марсоходу, що дозволить отримати перші звуки з Червоної планети.

Попередній матеріал
Волонтери оприлюднили звернення українських морпіхів до терористів банди "Гіві" – відео
Наступний матеріал
Ґрунтовний аналіз активності бойовиків: експерти СЦКК назвали головний тактичний хід НЗФ на Донбасі

Вчені виявили нову землеподібну планету Proxima b, на якій можливе життя і є вода

У NASA показали модель нового марсоходу, що дозволить отримати перші звуки з Червоної планети

Астрономи виявили найбільшу екзопланету з двома "сонцями"

Астрономи опублікували план дій у разі виявлення інопланетної цивілізації