www.glavny.tv

Ґрунтовний аналіз активності бойовиків: експерти СЦКК назвали головний тактичний хід НЗФ на Донбасі

Експерти також перелічили "найпривабливіші" населені пункти для обстрілу російських окупантів

Експерти СЦКК констатують збільшення кількості обстрілів цивільних об’єктів із важкої артилерії та мінометів. Як правило, артилерія противника застосовується по житлових кварталах для формування серед населення невдоволення діями ЗС України. Про це йдеться у повідомленні від прес-центру штабу АТО.

Зазначається, що часто обстріли бойовиків мають провокативний характер та спрямовані на чинення психологічного тиску на мешканців населених пунктів, прилеглих до лінії розмежування сторін, а також щоб примусити ЗС України відкрити вогонь у відповідь. "Це, звичайно, дасть їм підстави звинуватити українську армію у застосуванні забороненої зброї", – зауважили у СЦКК.

Як стверджують спостерігачі, середньодобова кількість випадків використання противником мінометів та артилерійських систем коливається в межах 36-67 випадків. Найбільша кількість порушень припадає на міномети калібром 82 мм.

Головно ознакою злочинних дій НЗФ, на думку представників української СЦКК, є виконання вогневих завдань з житлових кварталів міст та районів щільної забудови населених пунктів.

Дивіться також: Бойовики вдарили із артилерії по житлових будинках в Комишувасі 

Крім того, повідомляється, що використання житлових кварталів Донецька, Горлівки, Макіївки, Ясинуватої для ведення вогню є головним елементом тактики артилерії НЗФ ОРДО/ОРЛО, який визначає загальну стратегію дій російсько-терористичних військ щодо постійного тиску на Україну.

"Для вчинення злочинів проти ЗС України та мирного населення Донбасу бойовики вдаються до застосування різноманітних прийомів, зокрема, завдавання коротких вогневих нальотів з максимально можливою щільністю; ведення підготовленого вогню одночасно з декількох напрямків; використання для ураження одночасно декількох типів озброєння (артилерійські системи, міномети) для обтяження ураження за рахунок комбінованої дії різних руйнівних факторів боєприпасів", – йдеться в повідомленні.

Порівняльний аналіз, проведений фахівцями СЦКК, свідчить про те, що найбільша кількість таких порушень припадає на Донецьк та його околиці (45%), Горлівку (30%), Ясинувату (25%), у той час як Маріупольський та Луганський напрямок для бойовиків менш "цікаві".

За інформацією чергових змін української сторони СЦКК, щотижня противник порушує режим припинення вогню в межах 400-450 разів, при цьому із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння – 160-170 разів. "Ці показники є стійкими для значних проміжків часу, що свідчить про певну тенденцію", – зауважили спостерігачі.

Крім того, фахівці звітують про фіксацію чергового факту обстрілу 27 серпня населеного пункту Красногорівка із застосуванням переносних реактивних систем "Град-П" та 82-мм мінометів. Цього разу від вогню бойовиків постраждали будинки мешканців Красногорівки та прилегла територія.

Нагадаємо, раніше у СЦКК показали наслідки цинічного обстрілу житлового кварталу Мар'їнки на День Незалежності.

Попередній матеріал
Дослідники NASA завершили річний експеримент з симуляції життя на Марсі
Наступний матеріал
Кабмін звільнив заступницю міністра інформполітики Тетяну Попову
Теги:
Loading...
У СЦКК показали наслідки цинічного обстрілу житлового кварталу Мар'їнки на День Незалежності

У СЦКК показали наслідки цинічного обстрілу житлового кварталу Мар'їнки на День Незалежності

Бойовики "ДНР" обстріляли спостерігачів української сторони СЦКК

Бойовики "ДНР" обстріляли спостерігачів української сторони СЦКК

СЦКК: Ватажки "ДНР/ЛНР" у будь-який спосіб намагаються підтримувати ескалацію конфлікту на Донбасі

СЦКК: Ватажки "ДНР/ЛНР" у будь-який спосіб намагаються підтримувати ескалацію конфлікту на Донбасі

Потужні вибухи на Вуглегірській ТЕС: російські найманці вгатили зі 152-мм артилерії – СЦКК

Потужні вибухи на Вуглегірській ТЕС: російські найманці вгатили зі 152-мм артилерії – СЦКК