Вікіпедія

Вчені виявили нову землеподібну планету Proxima b, на якій можливе життя і є вода

  Це найближча до Сонячної системи планета, клімат якої є придатним для життя

  Міжнародна група вчених, що вивчають космос, заявила про виявлення землеподібної планети Proxima b, на якій можливе життя. Дістатися до неї буде можливим під час майбутніх космічних місій. Про це повідомляє ВВС.

  Як зазначається, планета трохи більше Землі і знаходиться на відстані лише чотирьох світлових років від неї. Про це повідомили вчені на прес-конференції у штабі Південної європейської обсерваторії.

  Повідомляється, що Proxima b обертається навколо зірки Проксима Центавра. Ця зірка входить у систему Альфа Центавра і є червоним карликом. Повний оборот навколо зірки вона робить за 11 днів.

  Як вдалося встановити науковцям, планета знаходиться у так званій зоні життя зірки. Температура на планеті дозволяє існування на ній води у рідкому стані, а клімат є придатним для життя. Вчені не виключають, що на планеті є свій "тропічний пояс" – сонячне місце, де і зосереджена вода.

  Proxima b, таким чином, стала найближчою до Сонячної системи планетою, де можливе життя. Водночас, клімат планети сильно відрізняється від земного. Вчені досі не певні, чи відбуваються на планеті зміни пори року.

  Зазначимо, що раніше найближчою до Сонячної системи планетою, на якій може бути життя, вважалася Wolf 1061c, що знаходиться у сузір'ї Змієносця. Вона знаходиться у зоні зірки Wolf 1061, яка є червоним карликом, і знаходиться на відстані приблизно у 13,7 світлових років від Землі.

  Як повідомлялося, у травні NASA відкрило 1300 нових планет за допомогою телескопа "Кеплер". Згодом астрономи виявили найбільшу екзопланету з двома "сонцями".

  Попередній матеріал
  Масові чистки у Туреччині: за день по країні звільнили майже 3 тисячі суддів і прокурорів
  Наступний матеріал
  В Криве Озеро відправили комісію з Києва – Нацполіція
  Теги:
  Loading...

  У NASA показали модель нового марсоходу, що дозволить отримати перші звуки з Червоної планети

  Астрономи виявили найбільшу екзопланету з двома "сонцями"

  NASA відкрило 1300 нових планет з допомогою телескопа "Кеплер"

  У Сонячній системі вчені знайшли нову карликову планету