Колектор
Колектор 5 канал

"Жахливий сморід і піна": Київводоканал зливає стічні води в Дніпро та не приховує цього

Читайте по-русски
Екологи стверджують: вода в Дніпрі забруднена не лише хімікатами, а й шкідливими мікроорганізмами

Викиди "Київводоканалу" потрапили у притоку Дніпра – річку Десенку. Місцеві мешканці нарікають: стічні води зливають туди не один рік, через це у людей погіршується самопочуття. У "Київводоканалі" запевняють – речовини не є загрозою для довкілля. Чи так це насправді – з'ясовували кореспонденти "5 каналу".

"Кожного дня, кожного ранку ти купаєшся з дітьми, бачиш цю воду, чуєш цей сморід і дуже сумніваєшся в тому, що можна пити цю воду. Або навіть купатися і ловити рибу", – міркує місцевий мешканець Вадим.

Щоліта тисячі киян відпочивають на берегах Дніпра. Скупатися та відпочити з'їжджаються цілими сім'ями. Водночас колектори, які розташовані неподалік пляжів, можуть зіпсувати як відпочинок, так і призвести до поганого самопочуття".

Ці кадри відпочивальники зафільмували на Русанівських садах. На них видно, які із колектора, що розташований неподалік пляжу, витікають стічні води, які мають специфічний колір та запах.

Проте у "Київводоканалі" переконують: речовини не є небезпечними. Це осади, які залишаються після очищення та знезараження води. Окрім того, запевняють: мають усі дозволи на зливання забруднювальних речовин.

"У результаті очистки на реальних водоочисних спорудах утворюють осади. Відповідно до обсягів утворених осадів, відстійники і фільтри потребують санітарної промивки. Тому періодично по двох запроектованих водопроводах ці хвостові промивні води очисних споруд скидаються в Русанівську затоку. "Київодоканал" має дозвіл на скиди цих забруднюючих речовин, як по якості так, і по кількості", – звітує головний інженер департаменту експлуатації ПРАТ "АК "Київводоканал" Володимир Костюк.

У людей, які відпочивають на тутешньому пляжі, купатися в такій воді – бажання геть немає.

Олександр Дубинський на Русанівських садах мешкає від 1960-х років. Зізнається: останні декілька років купатися та ловити рибу в протоці Дніпра неможливо. Розповідає: раніше скиди робили вночі, щоб ніхто не бачив. Нині ж нечистоти з колектора зливають навіть удень.

"Останні 3-4 роки – божевільний запах аміаку, риба перестає клювати, а її небагато. Піна висотою десь 30-40 см і сморід страшний. Раніше намагалися скинути так, щоб люди не помічали. А зараз – без докорів сумління. Ось буквально тиждень тому було, в обід люди тут загоряли, плавали, діти, і пішла піна, сморід", – каже киянин.

Екологи стверджують: вода в Дніпрі забруднена не лише хімікатами, а й шкідливими мікроорганізмами, тому радять дуже ретельно обирати місця для купання.

"Вода в Дніпрі взагалі-то забруднена, і досить сильно – не тільки хімічними речовинами, а й мікроорганізмами, грибками. Продукти життєдіяльності цих грибків дуже токсичні для організму, викликають широкий спектр різних захворювань", – попереджає хімік-еколог Віктор Максін.

Питну воду для киян, яку беруть із Дніпра, очищують на спеціальних станціях. Проте екологи застерігають: через брудні водопровідні мережі вже очищена вода забруднюється знову.

Є.Н., Е.Б, "5 канал"

Попередній матеріал
Справа придбання заводу "Краян" на фінішній прямій: Труханову загрожує 12 років в'язниці
Наступний матеріал
На Черкащині монастир УПЦ МП зливає нечистоти біля історичної пам'ятки – вже є наслідки