Монастир УПЦ МП зливає нечистоти
Монастир УПЦ МП зливає нечистоти 5 канал

На Черкащині монастир УПЦ МП зливає нечистоти біля історичної пам'ятки – вже є наслідки

Читайте по-русски
Стік уже розмив 6-метровий оборонний вал стародавнього городища

Нечистоти на території природної та історичної пам'ятки Холодний Яр. Перехожий зняв на відео, як зливають відходи працівники Мотронинського монастиря, який перебуває в підпорядкуванні Московського патріархату. Ці кадри потрапили в інтернет і обурили місцевих мешканців. Чи становить це загрозу ґрунту – з'ясовували журналісти.

Володимир Гребіник днями проїздив повз Мотронинський монастир – відчув неприємний запах. Чоловік побачив трактор із бочкою, з якої зливалися нечистоти в Холодний Яр. Тракторист зізнався – то з монастиря.

Чоловік обурюється: "Бочка зливала, і там звук чутно було, як тече річка просто туди, в Холодний Яр. Там же і домішки всякі, і мікроби, і всяка гидота".

Нечистоти вилили в один із ровів поряд з річкою. Науковці застерігають – це забруднює територію археологічної пам'ятки.

"Ми перебуваємо на території Мотронинського городища, це пам'ятка археології національного значення. 2,5 тис. років назад тут було засновано велике місто. Частина цієї території – це комплексна пам'ятка природи "Холодний Яр" державного значення", – розповідає Богдан Легоняк.

Він завідувач філії "Холодний Яр" заповідника "Чигирин". Показує інший стік, також від монастиря. Він розмив 6-метровий оборонний вал стародавнього городища.

За 100 м від місця зливу – встановлений пам'ятник загиблим воякам 93-ї механізованої бригади "Холодний яр". Чому стоки з монастиря потрапляють у ліс, приїхали з'ясувати небайдужі місцеві мешканці.

Що зливає монастир – приїхала дослідити й екоінспекція. Беруть ґрунт на аналіз.

"Візуально ми не можемо визначити щось конкретне, які саме речовини потрапили в землю, чи є тут забруднюючі речовини. Для цього робляться дослідження, відбираються проби землі", – пояснює начальник управління Держекоінспекції області Олександр Позняков.

Справою зацікавилися чиновники. Якщо аналізи ґрунту виявлять забруднення – екологи передадуть справу правоохоронцям.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Жахливий сморід і піна": Київводоканал зливає стічні води в Дніпро та не приховує цього
Наступний матеріал
Філарет підхоплює тези, які йому нашіптують на вухо – релігієзнавець
Loading...