Робот учня Lampa Kids
Робот учня Lampa Kids 5 канал

У Києві запрацювала перша державна школа мікроелектроніки Lampa Kids: школярам уже є чим похизуватися

Читайте по-русски
Навчання для школярів – безплатне. Нині триває набір до шести груп. Приймають учнів від 13 років. Саме ж навчання розраховане на 1,5 місяця

Перша державна школа мікроелектроніки Lampa Kids запрацювала у столиці на базі Київської політехніки. Торік проект став переможцем Громадського бюджету Києва. Майже 2 млн грн його автори вирішили витратити на комп'ютери та спеціальну техніку, яка допоможе школярам опанувати основи радіоелектроніки.

Як додати яскравих барв у життя – знає 10-класниця Світлана Деребера. Дівчина пропонує нестандартне ландшафтне рішення для будинків: "Перетворити сірі дахи будинків на сади екстенсивним засобом".

Примусити сонце працювати на гаманець українців може учениця 9-го класу Єлизавета Лазарова. Сонячні панелі пропонує обладнати рухомою платформою, що ганятиметься за променями: "Вона обертатиметься під максимально вигідним кутом. І окупиться за 5 років. А звичайні – за 10-15".

А ось робот – замінить людину під час ліквідації надзвичайних ситуацій. У вогонь, воду і навіть радіацію його скерує столичний школяр Гліб Карягін. Для управління вистачить смартфона.

Хлопець розробив і деталі, і програмне забезпечення. Щоби поставити робота на ноги, витратив усі свої кишенькові гроші: "Усе віддав, заради улюбленої справи".

І таких як Гліб щороку більшає, тішаться в Малій академії наук України. Програмісти та економісти здають позиції. Попереду – фахівці з IT-технологій. Тому ідея киян створити школу мікроелектроніки – одразу набрала необхідну кількість голосів серед проектів Громадського бюджету. 2 млн грн, які виділило місто, витратили, зокрема, і на спеціальне обладнання.

Гліб уже знайшов прилади для себе: "Осцилограф – він допомагає зрозуміти, яку форму має сигнал. І 3D-принтер, бо деякі деталі можна просто замінити, надрукувавши на ньому".

Сучасною і багатофункціональною технікою не натішиться і автор проекту Lampa Kids – викладач КПІ Євген Короткий. Завдяки 3D-принтерам виготовляти експериментальні моделі можна не лише швидше, а й дешевше. Студенти Київського політеху зробили деталь, яка реанімувала радянський об'єктив: "Об'єктив за 100 грн дає картинку такої самої якості, як об'єктив за $300".

Серед тренажерів для мізків – спеціальний конструктор. Завдяки йому діти зможуть зібрати простий електронний прилад.

"Це один з перших проектів Громадського бюджету, який уже був реалізований в принципі. І ми вже маємо результат. От в руках можемо потримати його", – зазначає заступник київського міського голови Володимир Прокопів.

2017 року кияни проголосували за появу у місті інноваційної лабораторії, яку відкрили для студентів. Але серед охочих знайшлися і школярі. Такої популярності автори проекту не очікували. Тому в Київраді вже мізкують над новими джерелами фінансування юних науковців.

"Безперечно, так. Окрім Громадського бюджету, ми розглядаємо можливість створення таких лабораторій за рахунок міського бюджету, в рамках цільової програми розвитку науки в Києві", – додає Прокопів.

Навчання для школярів – безплатне. Нині триває набір до шести груп. Приймають учнів від 13 років. Саме ж навчання розраховане на 1,5 місяця.

Олена Махно, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Коболєв прокоментував рішення Кабміну не продовжувати з ним контракт: що сказав
Наступний матеріал
Прив'язка тарифу на вантажні залізничні перевезення до долара є абсолютно необґрунтованою – Криворучко

Порошенко: ІТ-сектор, як наш пріоритет, має відчувати себе захищеним

Google без попереджень випустила оновлений Android – що змінилося

Стартував п'ятиденний хакатон за підтримки НАТО в Києві: основні завдання

Гройсман спрогнозував, наскільки зросте цьогоріч українська IT-галузь

Ryanair має намір працевлаштувати 250 українських ІТ-фахівців у новому дата-центрі

Реальне малювання в смартфоні: Google випустив новий додаток – відео