Очільник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв
Очільник НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв 5 канал

Коболєв прокоментував рішення Кабміну не продовжувати з ним контракт: що сказав

Читайте по-русски
Кабмін не має повноважень приймати кадрові рішення, зауважив Коболєв

Рішення уряду про непродовження контракту голові НАК "Нафтогаз України", а також оголошення конкурсу на цю посаду суперечить українському законодавству і духу реформ, що проводяться. Про це під час брифінгу повідомив голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, інформує журналіст "5 каналу" Сергій Барбу.

Коболєв, зокрема, сказав: "Як попереднє рішення уряду про закінчення мого контракту, так і поточне рішення про оголошення конкурсу суперечить українському законодавству, крім того, таку думку поділяє і міжнародне співтовариство, і організації, які були спонсорами реформ корпоративного управління та допомагали проводити цей закон".

При цьому він зазначив, що такі заяви також суперечать духу реформ: "Це суперечить духу реформ, бо вся ідеологія полягала в тому, що для головного акціонера компанії – уряду, основним інструментом управління є Наглядова рада".

Крім того, Коболєв зауважив, що Кабінет Міністрів не має повноважень ухвалювати кадрові рішення, оскільки для цього в "Нафтогазі" було створено Наглядову раду: "Результат реформи, яка проводилася з державними компаніями в нашій країні такий, що повноваження звільняти, призначати, змінювати зарплату, премії виписувати – це повноваження винятково Наглядової ради НАК "Нафтогаз України", і це можна перевірити в законі, я не буду вдаватися в подробиці".

Дивіться також повне відео брифінгу Коболєва:

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивні інтерв'ю В'ячеслава Кириленка і Володимира Омеляна – відео
Наступний матеріал
У Києві запрацювала перша державна школа мікроелектроніки Lampa Kids: школярам уже є чим похизуватися
Loading...