5 канал

У Києві стартує пілотний проект "Лікар у вашому домі": що передбачено

У велелюдних місцях мають облаштувати стаціонарні пункти, де прийматимуть головно лікарі-терапевти

У Києві презентували пілотний проект "Лікар у вашому домі". Його мета – аби кожен охочий міг отримати консультацію лікаря, не відвідуючи медзаклад, а зайшовши, наприклад, до Центру надання адміністративних послуг чи торговельних центрів.

У таких велелюдних місцях мають облаштувати стаціонарні пункти "Лікар у вашому домі". Працюватимуть там головно лікарі-терапевти.

Столичні посадовці вважають: це необхідно, оскільки багато киян не мають можливості або ж часу звертатися до закладів охорони здоров'я. Нова ж програма допоможе забезпечити раннє виявлення та профілактику захворювань. Зокрема, серцево-судинних та діабету.

Наступний крок влади у межах цієї програми – запровадити обстеження та експрес-тести вдома у соціально незахищених людей. Фахівці запевняють: люди помирають саме через байдужість до свого здоров'я, та наводять сумну статистику: торік через інфаркт померли 2 тисячі 600 киян, ще 5 тисяч – через інсульт.

"Це необов'язково люди стояли на диспансерному обліку. Як правило, вони не знали про свій артеріальний тиск, вони не розуміли показники холестерину і нічого не робили, щоб упередити. Видається на руки табличка, де заповнюються усі ці показники і обраховуються ризики", – пояснює директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

"Якщо ці показники підвищені, ми рекомендуємо звернутися до сімейного лікаря за місцем проживання. Для початку до сімейного, а потім – до вузького спеціаліста, кардіолога, ендокринолога", – зазначила сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Подільського району Тетяна Кифляк.

Попередній матеріал
Центр оцінювання оприлюднив програми ЗНО-2018
Наступний матеріал
В "Авіалініях Антонова" порахували, у скільки обійдеться лоукост-база в Гостомелі
Loading...