Вранці у Києві влаштували велопробіг, присвячений Дню захисника. Стартували від Михайлівської площі, а фінішували неподалік Національного музею історії України. Участь у ньому взяли понад сто людей, інформує "5 канал".
У столиці поліцію вивели на посилене патрулювання і перекрили рух центральних вулиць. А громадський транспорт пустили по іншому маршруту.
Приєднатися до велосипедистів міг кожен охочий. Найстаршому учасникові виповнилося вісімдесят років, наймолодшому немає ще й року. Кияни збиралися на велопробіг поодинці, з друзями і навіть цілими родинами. Серед організаторів велогонки – учасники російсько-української війни. А розпочали захід із хвилини мовчання за загиблими захисниками України.
"Я ветеран по мобілізації шостої хвилі, Горлівка, Зайцеве. Метою нашого велопробігу є привернути увагу до ветеранів АТО, до сімей наших загиблих побратимів", – говорить Андрій, учасник російсько-української війни.
"Поки ми тут святкуємо, поки ми відпочиваємо і розважаємося, хтось сидить в окопах і стоїть на сторожі нашого спокійного життя", – каже Сергій, учасник велопробігу.
На площі перед парламентом стартують офіційні урочистості. У них візьме участь голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
О 14-й у Парку імені Шевченка традиційно відбудеться захід правих сил – Марш УПА. Організатори акції запланували пройтися бульваром Шевченка, далі Хрещатиком, потім алеєю Героїв Небесної Сотні та Інститутською. Кінцева зупинка – вулиця Банкова, 11. Це адреса Офісу президента.
Українці відзначають День захисника з 2014 року. Цього дня 1942 року з'явилася Українська повстанська Армія. У свою чергу, "упівці" запозичили її в козаків, які вважали Покрову - своєю покровителькою. Власне, почалося все саме з релігійного свята. Цього року святкування проходять в умовах карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу: масові заходи відбуваються з певними обмеженнями, деякі навіть у форматі онлайн.