Олександр Пономарів
Олександр Пономарів Facebook / За Чай.com

За три дні до свого 85-річчя: помер відомий український філолог Олександр Пономарів

Читайте по-русски
Хоча народився професор у російському місті Таганрог – але самотужки опанував українську

Помер видатний український мовознавець Олександр Пономарів. Доктор філологічних наук і викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка, багато зусиль доклав до впровадження нового українського правопису.

Відомо, що у Пономаріва був перелом хребта після невдалого падіння у червні, він вже рік лежав у лікарні. Вже 17 жовтня вченому мало б виповнитися 85 років.

Нардеп Микола Княжицький повідомив у себе на Facebook, що прощання із видатним українським мовознавцем відбудеться у суботу, 17 жовтня.

Олександр Пономарів народився 1935 року в місті Таганрог. Навчався на російському відділенні філологічного факультету Київського університету. Українську опанував самотужки, а дисертації вже захищав з української мови.

За президентства Віктора Януковича виступав проти так званого мовного закону "Ківалова-Колесниченка", а у 2019-му підписав звернення представників інтелігенції до українського народу із закликом не підтримувати на президентських виборах Володимира Зеленського.

У жовтні 2018 року вчений розповідав журналістам "5 каналу" про роботу в комісії щодо нового правопису. Результатом він був незадоволений, хоча й відмітив деякі позитивні моменти.

Попередній матеріал
У Києві до Дня захисника відбувся велопробіг – відео
Наступний матеріал
День захисника України: депутати привітали бійців біля Верховної Ради – включення
Loading...