Олена Теліга
Олена Теліга 5 канал / Машина часу

У Бабиному Яру вшанували пам'ять поетеси Олени Теліги

Читайте по-русски
Точна дата смерті Олени Теліги невідома

Пам'ять української поетеси та громадської діячки Олени Теліги вшанували в Бабиному Яру. Сьогодні виповнюється 115 років з дня її народження, передає "5 канал".

Присутні поклали квіти до меморіалу поетеси. Зачитали її вірші. Після провели ходу до пам'ятного хреста – місця вшанування розстріляних патріотів. До Києва Олена Теліга приїхала вже під час війни – 1941 року, до цього жила у тодішній Чехословаччині та в Польщі. В окупованому Києві письменниця видавала проукраїнську пресу, вела активну громадську діяльність. Хоча точна дата смерті Олени Теліги невідома, вважається, що її разом із чоловіком розстріляли 21 лютого 1942 року в Бабиному Яру.

"Вона була артистична, вона була дуже така цікава, була безкомпромісна у своїх переконаннях. У неї невеличкий доробок, але цей доробок потужний, от ви почитайте наприклад, "Літо"... "Топчуть ноги радісно й струнко", це настільки така вітальна потужна енергія, така метафора життя, яку мало в кого з жінок зустрічаєш", – наголосив професор Національного університету імені Тараса Шевченка Юрій Ковалі.

Членкиня організації Українських націоналістів Тетяна Чученко повідомила: "Треба мати героїв, яких у нас забирали, багато років в нас забирали героїв, лишали нашої справжньої історії, сьогодні війна, це наслідок таких дій Радянського Союзу. Тому сьогодні найважливіша наша справа – це пам'ятати, повернути історію, повернути героїв".

Нагадаємо, у Києві попрощалися з письменником і народним депутатом кількох скликань – Володимиром Яворівським. Його серце зупинилося на 79-му році життя. 

Попередній матеріал
Мільярдні збитки та понад 200 загиблих: що відомо про наслідки негоди в Європі – сюжет
Наступний матеріал
Анонсування перевірок підприємств та можливі кислотні дощі: що відомо про ситуацію на "РівнеАзоті" – сюжет
Loading...

"Відсоток українців, які читають книги, досить непоганий" – Андрухович

Рукописи, малюнки та особисті листи: доробок Франца Кафки опублікували в мережі – фото

Про джерела натхнення та силу слова й актуальність боротьби з курінням в Україні – Андрухович та Олефір у "Кондратюк у понеділок"

Сергій Жадан у "Гончаренко рулить" розповів, над якими проєктами зараз працює

Марко Вовчок: ТОП-10 таємниць життя "фатальної жінки"

Росія хотіла викреслити українців з числа цивілізованих націй – Забужко в "Гончаренко рулить"