проєкт ліцею
проєкт ліцею 5 канал

Тут усе обгоріло: зруйнований ліцей у Гостомелі знесуть, щоб побудувати новий – сюжет

Читайте по-русски
Планується, що на місці старого ліцею з'явиться новий ліцей на 840 учнів і дитячий садок на 160 діток

Зруйнований через війну ліцей у Гостомелі знесуть. Але для того, щоб на його місці спорудити абсолютно новий навчальний заклад. На розробку проєкту і погодження пішов приблизно рік, і тепер благодійний фонд, що взявся за відбудову, за крок до того, аби запускати процес демонтажу, а згодом – втілити в реальність школу майбутнього. Наша Лідія Середюк побувала у понівеченому навчальному закладі і встигла побачити, яким він може стати уже за кілька років. Коли діти зможуть піти до нової школи – у сюжеті "5 каналу".

Біля входу до гостомельського ліцею – українська символіка, це єдине, що залишилося незмінним та неушкодженим. Довкола – сліди господарювання російських окупантів: барикади біля вікон, залишки одягу, ворожі написи, обпалені стіни і суцільний безлад. Хоча, такий вигляд пошкоджена будівля має уже після прибирання.

"Пройти не можна було, тому що коридори були завалені: партами, стільцями, столами. Ми коли перший раз зайшли, тут посеред бачите, були місця, обгоріло. вони щось готували тут", – розповіла директорка ліцею №2 Гостомельської селищної ради Тамара Саблук.

У стінах та на даху помітні сліди від обстрілів. Описуючи пошкодження, директорка ледь стримує сльози.

Ведучи журналістів руїнами, жінка каже: перед повномасштабною війною заклад лише обладнали новою технікою, деякою навіть не встигли покористуватися.

"Був повністю обладнаний комп'ютерний наш клас по-сучасному, по-новому. тепер немає нічого. Я думаю, що вкрали швидше за все, тому що ми їх не знайшли побитих. Побите ми познаходили старе обладнання, от воно було побите. Принтери залишилися, мабуть, вони нікому не потрібні були, але були побиті", – каже директорка ліцею №2 Гостомельської селищної ради Тамара Саблук.

Майже у всіх приміщеннях уже порожньо, працівники поприбирали і ще придатне до використання віддали іншим навчальним закладам. Як нагадування про попереднє життя ліцею, на столах складені підручники, а внизу – гори зошитів, які згодом здадуть на макулатуру.

Понівечений ліцей планують знести повністю. А на його місці спорудити абсолютно новий навчальний заклад, до того ж, набагато більший за цей та сучасніший.

А таким є вже розроблений проєкт відбудови цього ліцею. За неї взявся благодійний фонд "Будуй.ЮА". Нині триває процес отримання дозвільних документів, і вже за кілька місяців планують розпочати роботи.

"Ми в проектування заходимо вже літом і демонтажні роботи, якщо в нас все вдасться з отриманням дозвільної, ми почнемо вже восени і вже там перші фундаменти будемо взимку заливати", – пояснює директор та співзасновник благодійного фонду "Будуй.UA" Сергій Жук.

Зо 5 сотень школярів училися тут раніше у дві зміни. Ще сотня дітей – на першому поверсі в садочку. У майбутньому будівля має стати місткішою.

"Плануємо побудувати ліцей на 840 учнів і дитячий садок на 160 діток", – каже директор та співзасновник благодійного фонду "Будуй.UA" Сергій Жук.

І площа ліцею суттєво зросте.

"Загальний об'єм нової будівлі це буде понад 15 тисяч квадратних метрів замість цих трьох, що є на даний момент", – розповідає директор та співзасновник благодійного фонду "Будуй.UA" Сергій Жук.

Мінімальний бюджет на втілення ідеї – 15 мільйонів доларів. Проєкт фінансуватимуть, переважно, американські фонди, залучатимуть великі бізнеси та інших партнерів. У новому приміщенні буде цілий комплекс для дітей та дорослих: простір для навчання, спортивні майданчики та, що необхідно, – укриття. А візуально архітектори надихнулися українською "Мрією", що теж знищена московитами. Але буде відновлена, як і цей ліцей, запевняють благодійники.

"Ви бачите там такі арки і якщо згадається арковий ангар і там двигуни літака, ці лінії, вони от сюди перекочували, щоб зберегти оцю образність того місця. І ми спеціально це фіксували. і нашим девізом було, що "мрія здійсниться", – зазначив архітектор Дмитро Васильєв.

Проєкт показали працівникам навчального закладу, школярам та їхнім батькам. Ті не приховують здивування і вже уявляють, як учні сидітимуть там за партами.

"Ну мені шикарно, особливо всередині приміщення величезні з деревами. це така атмосфера чарівного лісу. мені здається, дітям буде супер круто навчатися в таких умовах. надіюсь просто, що все це справдиться", – зазначає мати школярки Поліна.

Попри те, що на втілення задуманого треба багато зусиль та коштів, уже 1-го вересня 2025-го року учнів планують зібрати на першу лінійку у відновленій школі.

Лідія Середюк та Валентин Стрельцов, "5 канал"

Читайте також: Випускний на руїнах рідної школи – зворушливе відео з Харкова

Дивіться також відео: "ЧОРНОБРИВЦІ" НА РУЇНАХ. Прикордонник записав зворушливе привітання з Днем матері.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Не перший випадок шантажу: росія мінує завод на півночі Криму – сюжет
Наступний матеріал
МАГАТЕ хоче отримати доступ до тимчасово окупованої Запорізької ТЕС
Loading...
Буданов у Москві та робота артилеристів у Бахмуті – "Час новин: підсумки"

Буданов у Москві та робота артилеристів у Бахмуті – "Час новин: підсумки"

"Наше завдання – якомога швидше повернути дітей до шкіл там, де дозволяє безпекова ситуація" – міністр Лісовий

"Наше завдання – якомога швидше повернути дітей до шкіл там, де дозволяє безпекова ситуація" – міністр Лісовий

Освіта під час війни: міністр Лісовий з командою розповіли про новацію – включення

Освіта під час війни: міністр Лісовий з командою розповіли про новацію – включення

Міністр освіти Лісовий пропонує зменшити кількість предметів у школі

Міністр освіти Лісовий пропонує зменшити кількість предметів у школі

окупанти скинули авіабомбу на школу на Херсонщині – є загиблі та поранені

окупанти скинули авіабомбу на школу на Херсонщині – є загиблі та поранені

Тут ховалися рашисти: як оговтується після окупації напівзгоріла сільська школа на Київщині

Тут ховалися рашисти: як оговтується після окупації напівзгоріла сільська школа на Київщині