Лікарі
Лікарі Shutterstock

"Цунамі пацієнтів" та киснева недостатність: у столичних лікарнях критична ситуація – медики просять посилити обмеження

Читайте по-русски
Завантаженість лікарень перевищує 100%, пацієнти лежать у коридорах

Не хвиля пацієнтів, а ціле цунамі – так лікарі коментують ситуацію з ковідними хворими в Києві. Кількість місць критична, доводиться доставляти ліжка в коридорах. 90 відсотків пацієнтів потрапляють до палат уже з кисневою недостатністю. Дізнавалася про ситуацію у столичних лікарнях кореспондентка "5 каналу" Маргарита Варадовська. 

Лікарі швидких кажуть, що одна машина приймає на день щонайменше 12-14 людей. У лікарнях заповненість перевищує 100%, медикам необхідно доставляти ліжка в коридорах та в палатах. У лікарні, яка може прийняти 500 пацієнтів, лежить 559 осіб.

"Доставляєм ліжка в коридорі, доставляєм ліжка там, де можливо, в палатах. Ми споживаємо від 6 до 7,5 тон кисню на добу. Немає передиху, тобто. Якщо пацієнт лежить у коридорі, ми переводимо у палату. Нові находять, ми їх в коридор, потім знов переводимо", – розповіла директорка Київської міської клінічної лікарні №12 Таїсія Лобода.

Директорка одного з медзакладів поскаржилася, що якщо зараз лікарі ще тримаються на плаву, то кінця цій ситуації вона не бачить. 

В іншій лікарні ситуація трохи краща, заповненість місць становить 96%. Лікарі кажуть, що не витримують навантаження і виступають за запровадження більш серйозних карантинних заходів. Більшість пацієнтів прибувають до лікарні в складному стані й одразу потребують кисню. В лікарні бракує кисню для забезпечення хворих. Медсестри кажуть, що вже не звертають уваги на костюми, у яких працюють, насамперед через моральну втому. 

Поки київські лікарні працюють на межі, у КМДА нарікають на відомчі заклади Національної академії медичних наук.

"Вісім місяців у них було для того, щоб підготувати заклади та виділити місця для лікування хворих. Через вісім місяців отримуємо згоду на прийом 10 хворих. Десяти!" – написав заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Журналісти "5 каналу" приїхали до одного з таких закладів. Там запевняють: працюють на повну.

"Якщо вони би поцікавились в нас, як ми працюємо, ми би відповіли, і президія Академії медичних наук теж би відповіла. Центр розрахований на 30 ліжок. Зараз вони повністю заповнені", – повідомила керівниця Центру інфекційних уражень нервової системи Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Олена Панасюк.

Міський голова Києва не виключає, що доведеться впроваджувати комендантську годину. Але місцева влада не має таких повноважень. Для цього потрібно ввести надзвичайний стан, який можливий лише за рішенням Верховної Ради. 

Маргарита Варадовська, Олександр Степанов, "5 канал"

Попередній матеріал
Депутат монобільшості прокоментував десант "слуг" на Франківщину
Наступний матеріал
"Місцева мафія програла всеукраїнській мафії": ветеран про довибори у Верховну Раду на Прикарпатті
Loading...

Рубан пояснив, із чим пов'язане різке зростання кількості хворих на COVID-19 у Києві

У Києві більш як 3100 ліжок для хворих COVID-19 обладнані подачею кисню – Кличко

Заповненість лікарень до 105% – яка ситуація з коронавірусом у Києві – сюжет

Госпіталь у Палаці спорту: як на ідею реагують кияни та що кажуть у міністерстві

У лікарнях Києва закінчуються місця для хворих на COVID-19 – Кличко

Через COVID-19 лікарні Києва переповнені, час розгортати медзаклади третьої хвилі – Марина Порошенко