5 канал

Скарби скіфів та первісна людина: Як у столичному музеї для малечі "оживили" історію

програму присвятили міжнародному Дню захисту дітей

Сфотографуватися із живою первісною людиною могли сьогодні усі охочі, хто прийшов до Національного музею історії у Києві. Наукові співробітники переодягнулися у історичні костюми, щоб оживити історію для малечі. Спеціальну програму присвятили міжнародному Дню захисту дітей. Як відвідувачі шукали скарби скіфів, грали в улюблену настольну гру пращурів та карбували стародавні монети, бачила журналіст "5 каналу" Юлія Божко.

Зазвичай у музеї шуміти не дозволяють. Але сьогодні відвідувачам дають у руки молотки. І кажуть, бийте сильніше. Це потрібно для того, щоб  показати, як у стародавній Київській Русі карбували монети.

Маленький нумізмат Марк навіть втомився від важкої роботи: "Це ж вам не пластик або скло, а метал".

5 канал

Зустрічає відвідувачів музею давньоруська "бояриня" Оксана Тараненко, завідувачка сектору Національного музею історії України. Її одяг та золоті прикраси точна копія тих, що носили у минулі часи. У стародавніх костюмах більшість наукових співробітників музею.

Лілія Пушкар, завідувачка сектору музею, розповідає: "Я в образі трипільської жінки. Ходжу відвідувачам розповідаю, як жили трипільці, що робили. Чи знаєте, що трипільці весь час займалися магією".

5 канал

Єдиний, хто небагатослівний, це науковий співробітник в образі первісної людини.

Скільки у мамонта було зубів та як прочитати стародавній календар на посуді. Екскурсоводи намагалися зробити екскурсії інтерактивними.

Якщо зараз ми дивимося в мобільний, то тоді вони дивилися на горщики. Але найцікавіше в музеї – коли експонатів можна торкатися руками. Особливо пограти у ігри, яким за 1000 років. 

Хнефатафл – це старовинна скандинавська гра. В неї полюбляли грати ще вікінги. Правила дуже прості і чимось схожі на шахи. Науковці кажуть, що у Хнефатафл грали і пращури українців. Дошки та фігури часто знаходили на території сучасної України. Знахідки є і в експозиції. Але ця дошка та фігури – копії. Реконструювали їх працівники музею.

Для тих, хто не любить сидіти на місці, екскурсія із квестом. Вже перше завдання – визначити, де південь, – одразу змусило забути що шукали скарб.

Уперше в музеї історії України діти пишуть свою історію – власні мрії. Хтось про морозиво, іграшки. А хтось має більш глобальні плани – жити у Лондоні.

Юлія Божко, Олександр Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Житомирі у вправах з кросфіту змагалися десантники легендарної 95-ї бригади – відео
Наступний матеріал
Кубок Президента України: Як найкращі спецпризначенці силами мірялися – відео
Loading...

У Києві на автостоянці сталася пожежа – вщент згоріли три автівки

12 корисних сервісів: у Києві представили ІТ-проекти, що полегшать ваше життя

СБУ затримала фігуранта справи про привласнення 250 мільйонів гривень "Укргазбанку"

"Детективна історія": екс-працівник "Шустер Live" розповів, як кілер вийшов на Окуєву

Змайструвати ліру та заграти на бандурі: як розважитися на фестивалі "Кобзарська трійця"

Авто, залізниця та вітрильники у мініатюрі: у Києві стартує Kyiv Hobby Show