маршрутки
маршрутки nahnews.com.ua

Що це за проект Київської агломерації та чи загрожує поглинання містам і селам довкола столиці

Бровари, Васильків, Ворзель, Бориспіль, Обухів, Нові Петрівці, Ходосівка вже готові долучитися до Київської агломерації

Про таке заявив у програмі "Інформаційний вечір" заступник міського голови, секретар Київради Володимир Прокопів.

 

"Я дуже сподіваюся, що нашу розмову зараз почують мешканці навколишніх міст і сіл, яким була зроблена пропозиція доєднатися до агломерації "Великий Київ". Вони бояться і вважають, що об’єднатися рівносильно приєднатися. Хочу всіх заспокоїти: жодним чином це не тягне за собою порушення будь-чиїх прав. Місцеві громади і їхні представники у вигляді місцевих рад далі впливатимуть рівно в тій самій мірі, в якій впливають зараз на життя своїх громад. Київрада не ділиться своїми повноваженнями, так само, як ми не просимо інші ради ділитися своїми повноваженнями. Йдеться винятково про взаємовигідну співпрацю. Ми повинні визнати: те, що і як відбувається, адже 30% мешканців області щодня приїжджають до міста Києва, вони ж користуються якимось транспортом, вони користуються всією інфраструктурою міста Києва, ми повинні це впорядкувати, це і є основне завдання агломерації", – сказав Прокопів. 

Він додав, що на досвіді інших країн, зокрема якщо говорити про агломерацію "Великий Париж", після того, як вони об'єдналися, від цього виграли всі. Так само, впевнений чиновник, від цього об'єднання виграє і Київ, і міста навколо нього.

Прокопів розказав, що Бровари, Васильків, Ворзель, Бориспіль, Обухів, Нові Петрівці, Ходосівка готові долучитися до Київської агломерації. "Решта всі, – а це більш як два десятки населених пунктів – сказали, що їх не цікавить агломерація і вони не готові до об’єднання з Києвом", – сказав посадовець, зазначивши, що це б, наприклад, полегшило життя пенсіонерам, які нині платять за проїзд на міжміських маршрутах, а потім не знають, куди звертатися, щоб це їм потім компенсували. 

Він наголосив: "Мова не про приєднання, а про об’єднання задля вигідної співпраці… Ця робота проводиться, боюся називати терміни, але півроку-півтора – і я впевнений, що альтернативи створенню київської агломерації нема, і я переконаний, що всі населення пункти увійдуть, – ті, які в цьому зацікавлені".

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Перехід громад з "МП" до Православної Церкви України: як це відбувається
Наступний матеріал
У школах 2-х українських міст запровадили карантин через грип
Loading...

"Гроші ходять за дитиною": як нова програма Київради розділила батьків на 2 табори

Українські Ан-124 "Руслан" виконуватимуть стратегічні перевезення для НАТО – контракт

"Доведеться залучати власні сили": чому незрячі київського осередку змушені добиратися на роботу, ризикуючи життям

Більшовицький заколот 1918-го: у Києві провели масштабну реконструкцію бою за "Арсенал"

"Дихати було неможливо": у Києві пожежа заблокувала жителів 9-поверхівки

Напад на журналістів у Києві: підозрюваних відпустили під нічний домашній арешт