Скріншот відео

Розкопки потребують укріплення та консервації: коли обіцяють створити Музей на Поштовій

Створити музей закликають два міністри, православний патріарх, низка науковців та активістів

Цієї осені музей на Поштовій площі в Києві таки створять. Такий прогноз Міністерства культури. Документи уже розглядають. Фахівці ж кваплять, адже унікальні артефакти ХІ століття потребують ретельного догляду, а законсервували їх – абияк.

Старовинну київську вулицю знайшли у 2015 році під час реконструкції Поштової площі. Відтоді забудовник і захисники старовини ведуть протистояння за перспективу цього місця.

"Ми повинні розуміти, звідки ми пішли", – стверджує голова МЗС Павло Клімкін.

"Хто перший – Москва чи Київ? Історія, яку створила Москва під імперію, розвалюється", – додав предстоятель УПЦ КП Філарет.

Очільник Мінкульту Євген Нищук переконаний, що знахідки на Поштовій – свідчення тисячолітньої історії.

Створити музей на Поштовій площі закликають два міністри, православний патріарх, низка науковців та активістів.

На територію розкопок активісти водять екскурсії, однак тут мало що нагадує музей.

2015 року під час реконструкції транспортної розв’язки на Поштовій площі будівельники розкопали частину стародавнього Києва. Третій рік вирішується питання створення музею. Здавалося б – територія захищена від негоди. Однак під час серпневих злив вода ринула просто на артефакти.

На унікальному історичному місці мали спорудити торговельний центр, активісти запротестували. Будівництво зупинили.

Терміново розконсервувати розкопки на Поштовій площі в Києві вимагають мистецтвознавці. Вони впевнені: місце, де розташовані унікальні історичні артефакти, потребує ревізії.

"Метод, який там застосували, тимчасове укриття всяким – мінвата, плівка – це все просто ефект такого пріючого пирога. Це все треба зняти. Перевірити, взяти пробити того, яке там біоураження, тобто що там за пліснява, які грибки, і розчинами обробити", – пояснює мистецтвознавиця Ольга Рудковська.

Активісти, що місяцями протестують проти забудови унікального історичного ландшафту, наполягають, що його мають занести до переліку пам'яток історії.

"Археологи розкопали, вони знищують свій пам'ятник. Вони його копають і там нічого не залишається. І все, немає пам'ятки археології. А пам'ятка історії залишиться. Вона заслуговує там, на цьому місці, бути. Це місце пов'язане з літописними подіями хрещення", – пояснює член ініціативної групи "Музей на Поштовій площі" Анабелла Моріна.

Копати перестали всі. Київська міськдержадміністрація розпорядилася припинити будівництво. Зупинили розкопки і археологи. Чиновники повідомили: територію потрібно укріпити, бо опори можуть не витримати навантаження. Артефакти ж треба законсервувати. Як це поєднати – вирішують.

"Археологам, які мають відкритий лист від Мінкульту. Вони роблять моніторинг, що там є, і у подальшому вони роблять розкопки. Після того як все відкривається, потрібна консервація цієї деревини. Велика проблема, бо в Україні цієї технології немає", – пояснив начальник управління охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк.

Створення музею на завершальному етапі. У Міністерстві культури прогнозують – це, ймовірно, станеться цієї осені.

Сергій Барбу, Ігор Селянинов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Причиною трагедії була відсутність зв'язку": бійці "Айдару" згадують полеглих у підступній ворожій засідці під Старобільськом
Наступний матеріал
17 команд, 7 вправ та 4 дні: репортаж із чемпіонату нацгвардійців на Одещині
Loading...

"Відвертий популізм": історики спростували головний фейк про розкопки на Поштовій площі

Біля "Музею на Поштовій" влаштували акцію протесту: вимагають, аби приїхав Кличко

Підземний музей на Поштовій: коли Мінкульт обіцяє вирішити суперечку

Старше за піраміди на 2500 років: у Єгипті археологи відшукали залишки стародавнього поселення

Разом з 20 млн унікальних експонатів: у Ріо згорів 200-річний Національний музей Бразилії

У Кенії археологи знайшли унікальне масове поховання віком у 5 тисяч років