Поштова площа арт-марафон
Поштова площа арт-марафон 5 канал

У КМДА розповіли, коли продовжать розкопки на Поштовій: активісти кажуть, що це затягування часу

До розкопок планують залучити нову команду дослідників з Інституту археології Національної академії наук

Розкопки на Поштовій площі продовжать уже наступного року.

Про це заявив заступник директора столичного департаменту культури Олександр Нікоряк.

За його словами, копати глибше – небезпечно, допоки не буде розроблений альтернативний проект зміцнення паль. Лише після укріплення площі археологи зможуть продовжити свою роботу. Але до розкопок планують залучити нову команду дослідників з Інституту археології Національної академії наук України.

Водночас, ситуація із підтопленням об'єкта не становить жодної загрози для вже зведених конструкцій, заявив директор комунального підприємства "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд" Максим Калінін. Посадовець додав: нині проблема локалізована, і поки перевіряють дренажну систему.

"Розробляється цей альтернативний проект укріплення паль і він буде розроблений до кінця цього року. Минулої п'ятниці (10 серпня – 5.UA) між замовником комунального підприємства та інститутом археології НАН України укладений договір на проведення археологічних досліджень на цій ділянці. І найближчим часом археологи візьмуться до роботи", – пояснив Максим Калінін.

"Якщо ми надалі будемо затягувати і нічого не робити, то ми можемо втратити не тільки те, що було розкопано і лежить просто неба, а й те, що лежить у землі, те, що недоопрацьоване", – переконаний заступник директора департаменту культури КМДА Олександр Нікоряк.

Водночас, активісти запевняють, що залучати абсолютно нову команду археологів до подальших розкопок – це банальне затягування часу. Така ініціатива з боку влади унеможливить розірвання договору з інвестором торговельного центру.

"Це додатковий документ, який доведеться знову оскаржувати в суді, це нереально буде тепер зробити. Всі читали офіційну заяву інституту археології, вони не мають жодного наміру провести реальні археологічні дослідження і зберегти виявлені артефакти на місці. Вони заявляють, що це не є така вагома знахідка", – пояснив представник ініціативної групи, що виступає за створення музею, Сергій Мельниченко.

Нагадаємо, розкопки почалися більш як два роки тому, коли під час будівництва підземного торговельного центру робітники виявили історичні артефакти. Відтоді археологи знайшли там залишки стародавньої садиби часів Київської Русі.

Нині ж активісти б'ють на сполох: усе це може зникнути, адже на цій території хочуть збудувати торговельний об'єкт.

Попередній матеріал
"Складно говорити про прогнози": у Дніпрі намагаються врятувати життя військового ООС
Наступний матеріал
Україна подала до ЄСПЛ черговий позов проти Росії: особливості документа і чого очікує Мін'юст

Біля "Музею на Поштовій" влаштували акцію протесту: вимагають, аби приїхав Кличко

Підземний музей на Поштовій: коли Мінкульт обіцяє вирішити суперечку

Доля музею на Поштовій: поки консультативна рада засідає, активісти мітингують

На Одещині з морського дна підняли стародавні амфори

Відданість історії: як волонтери з різних країн допомагають реставрувати етномузей на Волині

У Києві триває війна з рекламою: скільки незаконного маркетингу вже "зрізали"