Поштова площа арт-марафон
Поштова площа арт-марафон 5 канал

"Відвертий популізм": історики спростували головний фейк про розкопки на Поштовій площі

  На Поштовій площі в Києві не могло проходити хрещення Русі, а знайдені артефакти - це знахідки куди пізніше (ХVІІ–ХVІІІ ст.)

  На Поштовій площі не відбувалося хрещення Русі, там знаходяться артефакти ХVІІ–ХVІІІ століття. Про таке йдеться в офіційній заяві Інституту археології Національної академії наук України на сайті організації. 

  Як зазначається, після численних повідомлень у ЗМІ, в Інституті археології вирішили роз'яснити ситуацію довкола розкопок на Поштовій площі.

  "Під час проведення розкопок державним підприємством "Центр археології Києва" на Поштовій площі в 2014–2017 роках розкрито відрізок вулиці давнього Києва, фрагменти споруд та елементи садиби кінця ХІ–ХІІ століття і рештки споруд, які можуть мати відношення до припортової зони Подолу ХVІІ–ХVІІІ ст. Чисельні публічні заяви, що саме з цієї ділянки Подолу відпливала до Візантії княгиня Ольга та саме тут відбувався акт Хрещення Русі, є дилетантськими та не підтверджуються ані тогочасними писемними джерелами, ані здобутими на сьогодні археологічними свідченнями", - наголошується у заяві.

  Історики кажуть: хрещення Русі на Поштовій площі не було, а такі заяви – це відвертий популізм. Насправді знайдені артефакти – це знахідки ХVІІ–ХVІІІ століття. Вони є інформативними, але не унікальними, а скоріше стандартними для центральної частини київського Подолу.

  "Середньовічні культурні шари, відкриті на інших ділянках цього району в попередні роки досліджень (Межигірська, 3/7, Набережно-Хрещатицька, 1а, Спаська, 35, Юрківська,3 та інші), нічим не поступаються за історичною цінністю і подекуди мають вищий рівень експозиційності. Наприклад, дійсно унікальним об‘єктом є фундаменти невідомого за літописами київського мурованого храму ХІІ ст., на вулиці Юрківській, 3, які досі лишаються законсервованими в землі й взагалі невідомими широкій громадськості. Проте, сьогодні жодним чином не піднімається питання щодо їхньої музеєфікації", - кажуть в Інституті археології.

  Попередній матеріал
  Булінг у школі: торік в Україні нарахували майже 110 тис. звернень
  Наступний матеріал
  Погрожував журналістці розправою: у Нацполіції розповіли, яке покарання загрожує мажору з Рівного