Поліція розслідує факт пошкодження нового пішохідно-велосипедного мосту, що з'єднує Володимирську гірку з Аркою Дружби народів. Менш як за добу після відкриття – там тріснула скляна підлога. У мерії уточнили, що невідомі пошкодили захисну плівку. Гартоване скло при цьому не постраждало. Саме місце – нині обгородили. Утім міст не перекривали. Стверджують, що пересуватися ним цілком безпечно. Усунути пошкодження обіцяють упродовж понеділка. Однак під час спроби замінити зіпсовану захисну плівку луснула іще одна. Розлого – у сюжеті.
5 місяців зведення пішохідно-велосипедного мосту зійшли нанівець за один вечір, після його відкриття. Захисна поверхня не витримала і луснула.
Від ранку на новому мосту від Арки Дружби народів до Володимирської гірки – натовп людей. Юрмляться, щоби подивитися наслідки вандалізму. Серед допитливих і кияни – Єгор із Вікторією. На пішохідний міст завітали спеціально.
Про пошкодження дізналися з новин: "Читали, що стрибали. Багато людей ставали і перевіряли на міцність. Просто менталітет такий. Наприклад, в Азії повно таких мостів і люди дивляться на це, як на красиву річ, а у нас потрібно перевірити, треба пострибати, постріляти".
Верхнє скло, твердять фахівці – технічна поверхня, запобіжник. Під ним – загартоване нижнє, тобто броньоване і намертво вмонтоване. Квадратний метр витримує навантаження понад тонну, стверджують у столичній адміністрації.
Опівдні на переправу прибули фахівці компанії виробників скла. Доки скло не замінять на нове, непошкоджене – на переправі чергує муніципальна варта. Говорити з нами про інцидент не захотіли. Вартові лише обмовилися: технічну поверхню привезуть і тоді їхня зміна закінчиться.
Експерти припускають: скло не раз навмисно гамселили важким і тупим предметом. У столичній мерії тим, що сталося, обурені. Кажуть, попри відеоспостереження, яке встановлене з обох боків переправи – знайти винуватця украй важко. Через це взялися встановлювати додаткові камери під склом, щоби зарадити таким випадкам.
"Зараз ми встановлюємо камери знизу, щоб ні в якому разі у вандалів не було бажання знизу пошкодити все це. Якщо хтось зможе зафіксувати тих вандалів, які будуть руйнувати те, що ми робимо, я думаю ми можемо також говорити і про премії, щоб кожен з киян охороняв ті об'єкти, які ми вводимо в експлуатацію", – запропонував міський голова Віталій Кличко.
Тим часом поліція Києва деталі справи не розголошує. "5 каналу" лише повідомили: слідство триває, копи вивчають відео з камер спостереження. Справу внесли до Єдиного реєстру судових розслідувань. Зловмисникам загрожує до 3 років за ґратами, відповідно до ст. 194 "умисне знищення або пошкодження майна".
У київській адміністрації містянам пообіцяли відновити пошкоджене скло. Протягом доби планують встановити нове. Утім перша спроба замінити плівку зійшла нанівець. Луснув іще один елемент скляної підлоги.
Валерія Павленко, Нонна Лактіонова та Ігор Селянинов, "5 канал"
Нереальний краєвид: на новому пішохідному мості в Києві будуть скляні вставки – фото