Скріншот відео

Нові платіжки на вивезення сміття для киян: як нараховуватимуть та що впливає на тарифи

Якщо власник квартири написав, що мешкає, скажімо, одна людина, а насправді – четверо чи п'ятеро – це призведе до накопичення сміття

Вивезення побутових відходів стало окремою послугою. Раніше вартість вивезення сміття у будинку розраховували виходячи з кількості квадратних метрів. Нині – з кількості зареєстрованих людей у квартирі. Нові платіжки кияни отримають уже цього місяця. Тариф на одну особу розраховуватимуть за новою методикою. Середню річну норму на людину множать на тариф підприємства-перевізника та ділять на 12 місяців.

Галина Мацейчук живе на Оболоні у квартирі площею 30 квадратних метрів. Про нововведення щодо нарахування вартості вивезення сміття залежно від кількості зареєстрованих осіб чує вперше. Однак переконана: така методика справедлива.

"Є ж різниця, коли сім'я 5 чоловік, які мішки накладають сміття, особливо влітку, коли овочі-фрукти, чи коли одна людина", – міркує киянка.

З трьома дітьми та чоловіком живе в невеличкій квартирі і багатодітна мати Марина Сулима. Усі п'ятеро зареєстровані. Каже, що раніше сім'я завжди сплачувала за вивезення сміття за площу квартири. Нині – доведеться за кожного окремо.

"Якщо це впливатиме на те, що чистіше стане, то нехай буде 20 гривень з людини. Тому що дивіться, все валяється. Наприклад, сьогодні був запах через те, що мабуть невчасно забрали сміття", – каже жінка.

Нові платіжки кияни отримають уже цього місяця, повідомив заступник міського голови Петро Пантелеєв. Нарахування будуть зазначені в окремому блоці квитанції. Середній тариф для будинків, де сміття вивозить комунальне підприємство "Київкомунсервіс" становитиме 20-25 гривень на зареєстровану особу.

Враховуватиметься також наявність сміттєпроводів та тип будівлі. Однак, якщо власник квартири написав, що мешкає, скажімо, одна людина, а насправді – четверо чи п'ятеро – це призведе до накопичення сміття, каже чиновник.

"Ми рахували, що в середньому сплата для середньостатистичної сім'ї та квартири залишається такою, як і була. Саме такий механізм дасть змогу більш прозоро запроваджувати тарифну політику в подальшому", – пояснює заступник голови КМДА.

Загалом, комунальне підприємство "Київкомунсервіс" вивозить непотріб з понад 8-ми тисяч житлових будинків.

За даними підприємства, у столиці понад 11 тисяч контейнерів для сміття, зокрема для роздільного збору та для небезпечних відходів.

"Щорічно суму контейнерів по роздільному збору, по контейнерах, додатково обладнаної техніки –планується збільшувати. Також Київ закупив близько 250 контейнерів підземного типу, об'ємом 5 кубів. В минулому році Київ закупив 150 контейнерів для небезпечних відходів, оранжевого кольору", – пояснив заступник директора КП "Київкомунсервіс" В'ячеслав Савицький.

Чиновники радять звернутися до Центру комунального сервісу до 1-го вересня і повідомити точну кількість людей, які мешкають у квартирі.

Наталка Юрчук, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Експерт про повернення Костенка: Україна навчила Європу боротися за своїх громадян до останнього
Наступний матеріал
"П'ята колона" може використати припинення залізничного сполучення із РФ – як саме
Loading...

Історичний прецедент і діра в законодавстві: НАБУ та АРМА розповіли про нову "газову схему"

В Асоціації водоканалів розповіли, коли зростуть тарифи на воду

"Каналізаційний армагеддон" у Чернігові: чому 30 тис. мешканців лишилися без води

"Від машини тільки рештки": у Львові величезний каштан розтрощив припарковані авто

Стало відомо, звідки в Україну надходитиме хлор

Не проголосували: Київрада не скасовуватиме підвищення проїзду в транспорті