Чернігів підтопило

"Каналізаційний армагеддон" у Чернігові: чому 30 тис. мешканців лишилися без води

Усю ніч рятувальники відкачували воду з насосної станції у Чернігові. Роботу не припиняють і зараз

Напередодні ввечері внаслідок зливи у місті залило 20 приватних житлових будинків, 34 присадибні ділянки та підвали. Через негоду і підтоплену насосну станцію без водопостачання залишилося близько 30 тисяч людей. Нині комунальники намагаються підключити підвищувальну насосну станцію, щоб забезпечити водопостачання на верхні поверхи будинків району.

Більше про ситуацію знають кореспонденти "5 каналу".

Каналізаційна насосна станція не працює від ранку. Її підтопило після рясної зливи. Розташована станція в низині, куди звідусіль стікає дощова вода. Через забиті зливостоки затопило машинний відділ. Як наслідок - без водопостачання лишились обласна психоневрологічна лікарня та протитуберкульозний диспансер.

"До робочого місця доходила, уже коли роздяглася – у спідній білизні та босоніж. Сумки взяла в руки та пішла. Потім там переодяглася. Удвох з оператором працювали в нічну зміну. Робили все, що могли", - розповідає оператор насосної станції Олена Деркач.

Дощову воду із насосної станції відкачують комунальники. Працюють безперервно.

Чернігів підтопило

Та без водопостачання залишилася і частина житлового мікрорайону ЗАЗ із тридцятьма тисячами мешканців.

У "Чернігівводоканалі" вже пообіцяли, що підвозитимуть людям питну воду. Нині в авральному темпі намагаються відновити хоча б один насос, щоб принаймні частково почати відкачувати каналізаційні стоки.

"Всі кабелі, все, що є всередині, все затоплено. Це озеро не відкачати, доки не доберемося до обладнання. І як воно себе буде поводити після такого, ніхто не знає - чи зможе це обладнання працювати", - каже енергетик насосних станцій КП "Чернігівводоканал" В’ячеслав Орешко.

Чернігів підтопило

Уже вкотре після чергової зливи потерпають мешканці вулиці Декабристів.

"Відкачували зранку фактично на семи об’єктах. Два об’єкти закінчили, ще на п’яти працюють. Працює п’ять одиниць техніки, чотири мотопомпи і 12 чоловік особового складу", - розповідає заступник начальника управління ДСНС у Чернігівській області Олександр Нагулу.

Востаннє приватні будинки в цьому районі підтоплювало три тижні тому. Також після дощу. Нині ситуація повторилася. Місцеві впевнені, що причиною цього є нерозчищені зливостоки.

"Приїхали комунальники. Під абрикоскою сиділи цілий день. Я питаю: "Хлопці, а ви чого тут сидите?". Мені відповіли, що вони прочистили ливневу каналізацію, на тому і завершилася робота. Дві лопати землі вигребли, а більше нічого. Але труба під дорогою як була забита, так і залишається", - упевнена місцева мешканка Лариса Сивенко.

Натомість комунальники на камеру запевняють: до зливи готувалися, зливостоки розчистили. А от чому вода не сходить - не розуміють.

Наталія Тягнирядно, Сергій Гавриленко, Чернігів, "5 канал"

Попередній матеріал
"Лунає як українське, так і російське ТБ": чому військові навчають молодь прифронтового Курахового
Наступний матеріал
В Одесі почубилися футбольні фани: постраждали двоє поліцейських