5 канал

"Найновіша технологія у світі": у зоні відчуження стартувало будівництво спецсховища

На 45 гектарах землі розмістять об'єкт, що сприятиме енергетичній незалежності України від РФ

В Україні офіційно стартувало будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Контракт на будівництво був підписаний ще 2005 року, але до його реалізації стали лише у 2014 році.

Сьогодні, 9 листопада, відбулося урочисте відкриття проекту у Чорнобильській зоні відчуження. Територія для будівництва чимала – це 45 гектарів землі. Саме тут має постати централізоване сховище для відпрацьованого ядерного палива. Це спільний проект України та уряду Сполучених Штатів Америки. На урочистостях була присутня і посол США в Україні Марі Йованович.

Як з'ясувалося, завершити будівництво об'єкту планують у 2019 році. До цього часу Україна, як і раніше, відвозитиме відпрацьоване ядерне паливо до Росії. Зауважимо, що в середньому за таку послугу офіційний Київ щороку сплачує 200 млн доларів. Однак вже по завершенню будівництва така потреба відпаде, і відпрацьоване ядерне паливо захоронюватимуть у боксах у зоні відчуження.

"Це високотехнологічний проект. Самі касети будуть будуватися нашим "Турбоатомом", а фтор, бор, який там буде знаходитися, тобто хімічний склад буде розробляти безпосередньо система Holtec. До речі, це найновіша технологія, яка є на сьогодні. Нині вона тільки у Франції використовується, і зараз в Україні. Навіть американці ще такої нової технології не мають", – пояснив міністр енергетики України Ігор Насалик.

Загальна вартість проекту 37 млрд гривень. Здебільшого, це американські гроші. Як пояснила Марі Йованович, побудова об'єкту – це крок до енергетичної незалежності України від Російської Федерації. Саме тому Вашингтон зацікавлений у реалізації проекту. Більше подробиць – дивіться у включенні: 

Попередній матеріал
У КМДА розповіли, які трамваї, тролейбуси та автобуси будуть закуповувати для киян
Наступний матеріал
"Вдарили по темряві": як Івано-Франківськ долучився до радіодиктанту
Loading...