Крім Дніпра та Харкова, метрополітен закривають і в Києві. Підземка не працюватиме сьогодні з 23:00. Такі обмеження діятимуть до 3 квітня.
Інший громадський транспорт працюватиме, втім кількість пасажирів у ньому обмежать. А заходити до громадського транспорту можна буде лише в масках. Таке рішення ухвалила столична влада.
У Києві відсьогодні закрили ТРЦ, кафе і ресторани. Продуктові магазини, аптеки, заправки і банки працюють.
Як миють руки професійні боксери – у соцмережах показав Віталій Кличко. Так нагадав киянам: перша запорука боротьби з вірусом – чисті руки. А про другу вимогу – уникати натовпу, оголосив у відеозверненні.
Новина про закриття підземки багатьох киян наполохала. Бо дорога на роботу, кажуть, тепер займатиме майже дві години. Та це краще, ніж захворіти, вважає Олег.
"Воно створить проблеми людям, але поможе уникнути значно більших проблем, якщо в нас почнеться, не дай Боже, друга Італія", – каже киянин Олег.
Від вівторка в Києві не працюють магазини, окрім продуктових. Працюють аптеки, АЗС, банкомати. Утім є й такі, хто вимогу проігнорував.
Ось цей торговельний центр, як і всі решта в Києві, сьогодні не працює. Утім працюють продуктові крамниці. А адміністрація поставила на вході ось такі таблички, що можна безкоштовно користуватися антисептиком.
Більшість людей, які прийшли на закупи, – в масках. А от касири обличчя не прикривають. Харчів на полицях вдосталь, хоча напередодні був ажіотаж.
"Я бачив, як везли по 20-30 кілограм солі. Я так розумію, це щоб закласти на майбутні покоління. Зараз ще хочу подивиться, чи вони випічку зацелофанили. Ну ніби так", – розповідає ведучий "5 каналу" Роман Чайка.
Обмежувальні заходи з протидії COVID-19 уже від середи торкнуться міжміського та міжобласного транспорту. Напередодні уряд заборонив їх до 3 квітня. Тож цей чоловік спантеличений – як з Іванкова, що за сто кілометрів від столиці, доїхати на роботу.
Небезпечний коронавірус у Києві вразив уже двох людей. Захворіла киянка, яка нещодавно повернулася з Франції. Нині жінка на самоізоляції. За її станом пильнують медики. Та студент, який контактував із жінкою, яка померла від COVID-19 на Житомирщині. Нині він у лікарні.
Роботу наземного транспорту у Києві не припинятимуть. Утім і збільшувати кількість рейсів теж не планують. Кількість пасажирів у маршрутках та тролейбусах контролюватиме поліція та державна санітарно-епідеміологічна служба. У маршрутках людей має бути не більше десяти. В автобусах та тролейбусах – щонайбільше 20. А без масок у громадський транспорт зась.
Ганна Рибалка, Олена Рибінська, Віктор Сніжко, "5 канал"