Історії успіхів і досягнень демобілізованих армійців зібрали в єдине ціле у всеукраїнському проекті "Без броні". Від листопада 2016 року дописи про успішне життя після війни та пошук себе зробили кілька десятків колишніх вояків. Хтось знайшов себе у мистецтві, хтось у бізнесі. Історії різні, але усі вони про одне – вміння повертатися з війни. Читачі голосували за вподобану історію, і так змогли визначити переможця, розповідає "5 канал".
Демобілізований військовий Андрій Соломін привіз з Луцька картини нової серії "Парадокси війни". У зону АТО він потрапив 2014-го, служив неподалік Мар'їнки, Амвросіївки та Маріупольського аеропорту. До війни, розповідає, ніколи не малював. І шлях до мистецтва не був простим.
"Я не розумів сенсу, для чого малювати, як мене це може вилікували, коли я не можу спати. Але шлях за шляхом, потихеньку, я почав малювати. Казали, що я непогано малюю, і захопився. Коли малюю – відчуваю спокій", – розповідає демобілізований військовослужбовець.
Менш як за два роки Андрій Соломін написав зо 30 картин. Їх експонували на виставках, зокрема, і в Острозькій академії. Деякі полотна придбав Волинський музей ікони та парафіяни одного з італійських храмів. Хоч усі роботи різні, об'єднує їх церковно-військова тематика. Каже: "Я служив в повітрянодесантних військах і там покровителем був Ілля Пророк. Я зобразив Іллю Пророка, який їде на колісниці і випригують десантники, тобто це таке щось старе з чимось новим".
Історія Андрія Соломіна стала однією з більш як двох десятків розповідей про життя після війни проекту "Шлях до себе". Вона набрала найбільше уподобань читачів, тож чоловік отримав можливість тиждень відпочити у Карпатах.
У планах координаторів проекту розвивати й надалі історії про успіх та пошук себе учасниками АТО. "Основна мета була показати демобілізованим бійцям, що вони можуть трансформувати свій набутий досвід в щось дуже позитивне… Видавництво до нас звернулося і запропонувало видати книжку з цими історіями, але треба десь зібрати ще пару десятків історій, щоб вийшла книжечка", – пояснює координатор проекту "Без броні" Анастасія Мельниченко.
Видати книгу мають намір уже цього року.
Ксенія Дворнікова, Василь Дмитрієв, "5 канал"