5 канал

Життя після війни: на Одещині ветеранів АТО вчать створювати та розвивати власний бізнес

Навчальні курси для демобілізованих бійців АТО організували спільно МЗС Норвегії та Міжнародний фонд соціальної адаптації

Вчити АТОшників підприємницькій діяльності взялися на Одещині норвежці. Запевняють – за чотири місяці навчань колишні армійці набудуть усіх необхідних знань та навичок, щоби відкрити власну справу. Для вояків це шанс почати нове успішне мирне життя, для благодійників – можливість надати українцям, обпеченим війною, психологічну реабілітацію.

Демобілізований військовий Олександр Конів із позивним "Маршал" обороняв Маріупольський напрямок у складі 28-ї механізованої бригади. Повернувся додому у 2015-му. Розповідає: з передової у нього залишилися купа світлин та гнітючі спогади. Нещодавно Олександр Конів вирішив започаткувати свою справу. Хоче відкрити у рідному селищі станцію техобслуговування, щоб працевлаштувати своїх побратимів.

Та як саме розвивати власний бізнес – Олександр поки що не дуже розуміє. Тому записався на навчальні курси, організовані спільно МЗС Норвегії та Міжнародним фондом соціальної адаптації. Загалом ці заняття відвідуватимуть майже 30 демобілізованих військовослужбовців.

"Хлопці, які приходять з війни, значний відсоток їх, вони зразу включаються в життя і розуміють, що їм потрібно годувати сім’ї, потрібно щось зробити в цьому житті", – наголошує представник ГО "Ветерани АТО Лиманщини" Володимир Калюжний.

Курси триватимуть близько чотирьох місяців. Крім викладання основ бізнесу, слухачам надаватимуть психологічну підтримку та допоможуть отримати новий фах: від робочих спеціальностей до сфери високих технологій. "Є спеціальності простіші, відносно, є спеціальності складніші. Такі як, наприклад, веб-дизайн. Тоді це є фундаментом, і люди розвиваються далі", – уточнила представник фонду Ольга Філіна.

Після навчання кожен отримає українські і норвезькі сертифікати. Протягом року представники фонду обіцяють працевлаштувати всіх учасників проекту в компаніях, де потребують тих чи інших фахівців.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Радіоактивний" мільйон євро: на Житомирщині ліквідували могильник з ядерними відходами
Наступний матеріал
Справа екс-беркутівців: суд став до вивчення відеодоказів
Loading...