Скандал довкола забудов у КПІ
Скандал довкола забудов у КПІ 5 канал

"Кістка в горлі адміністрації": чому забудови в КПІ спричинили масштабний скандал

Читайте по-русски
Згідно з фрагментами Генплану КПІ 1991-го року, на провулку Ковальському передбачали гуртожиток, на Індустріальному – починали будувати навчальні корпуси, однак, не склалося

Житлові комплекси замість навчальних корпусів та гуртожиток-довгобуд – проблемні питання розбудови Київського політехнічного університету роз'ятрила лекція столичного краєзнавця Семена Широчина. Він натрапив на ескіз Генерального плану вишу від 1991 року і недорахувався запланованих у ньому корпусів. На такий виступ в університеті відреагували, пригрозивши досліднику судом. Скандальну лекцію той вирішив повторити. Її відвідала і Олена Соловйова. Чому здійнявся галас – далі в сюжеті.

Згідно з фрагментами генплану КПІ 91-го року, на провулку Ковальському передбачали гуртожиток, на Індустріальному – починали будувати навчальні корпуси.

"Це був резерв території аж до вулиці Гетьмана і залізниці на Південь – вся ця територія була територією забудови для КПІ. Але чомусь раптом замість корпусів, замість лабораторій, спортивних споруд – у нас з'являються житлові корпуси", – пояснює дослідник.

На документ дослідник натрапив випадково, коли готував лекцію про архітектуру вишу. Каже, скандалу не очікував. Повторити виступ вирішив уже за межами КПІ. Бо там йому тепер не раді.

"Цей генеральний план, я бачу, це така кістка в горлі адміністрації, тому що це підтвердження того, що інститут мав можливість розвиватися інакше", – зазначає Семен Широчин.

У виші лекцію назвали маніпуляцією. Скликали робочу групу і навіть провели аудит. Висновок – генплан не був затверджений, а в його невиконанні винні попередники. Досліднику ж пригрозили судом.

"Після завершення всіх тих перевірок, які ми запросили, в нас будуть підстави спростувати ті припущення окремих людей, які справді принижували КПІ, бо це ж у записах, і справді подавати до суду", – заявив ректор НТУУ "КПІ ім. І.Сікорського" Михайло Згуровський.

"Адміністрація КПІ може казати, що ми маніпулюємо, що ми якось неправдиво оббріхуємо когось. Але насправді, ми хочемо дізнатися правду і самі розібратися, які є зловживання", – запевняє Олександр Рак, співзасновник ГО Studwatch.

Випускник КПІ Олександр Рак зі студентської лави розслідує зловживання в альма-матер. Чому архітектурна лекція наробила ґвалту – здогадується. Бо йдеться про 4 житлові комплекси на землях вишу, що фігурують у скандалі з будівництвом гуртожитку на Виборзькій.

"Умовою побудови цих житлових комплексів була побудова повністю гуртожитку. Але з року в рік кількість поверхів зменшувалася і зрештою інвестор побудував аж 1 поверх взамін на 2 житлових комплекси. І тому 1 поверх потрібно було добудовувати. Тому ще 2 земельні ділянки віддали під житло", – коментує Олександр.

Заселити новий гуртожиток у КПІ обіцяли ще в 2007-му. Покоління студентів змінилися, а будівництво триває досі.

Чому – на запит "5 каналу" відповіли у виші. Кажуть "причин багато" – це і "економічна криза в країні", і "зміна інвестора та інші об'єктивні обставини". А от щодо зведення ЖК запевняють – мали право.

"Земельні ділянки університету не належали, а були спеціально відведені Київрадою для цієї мети. Будівництво навчально-житлових комплексів проводиться за умови зведення або надання забудовниками об'єктів для потреб університету. Натепер договірні зобов'язання виконуються", – йдеться у відповіді.

Які – не уточнюють. Пропонують ознайомитися з публікацією чотирирічної давнини. Чинні ж інвест-договори показати відмовляються, бо це комерційна таємниця. Не дивується Олександр Рак. Теж намагався знайти ці документи, та марно.

"Мені здається, що там є певна корупційна складова, тому що цю інформацію не просто так від нас ховають", – висловив своє припущення Олександр.

Гуртожиток-довгобуд у виші обіцяють завершити за 2 роки. Чи не завадять цьому чергові "об'єктивні обставини" – покаже час.

Олена Соловйова, Орест Пона, Василій Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
"Газовий контракт" із Путіним: на запрошення Тимошенко перемовини про ціну вів саме Віктор Медведчук – Омельченко
Наступний матеріал
"Працював сімейний підряд": поліція півроку вивчала схему групи наркоторговців у Львові
Loading...

З елементами чорного гумору: студенти-медики влаштували ніч лікаря ХІХ століття

Як обрати університет і спеціальність: у МОН підготували спеціальний чекліст для вступників

Уряд затвердив фундаментальні зміни у медичній освіті – МОЗ

Гартування морозом: в одному з університетів Росії стався новий скандал

"Життя дає набагато цікавіші уроки": Туск став почесним доктором Львівського університету

У Києві спалахнув один із корпусів НАУ