фото vybor.ua

"Газовий контракт" із Путіним: на запрошення Тимошенко перемовини про ціну вів саме Віктор Медведчук – Омельченко

Читайте по-русски
Скандальний контракт був підписаний 19 січня 2009 року

В ефірі "5 каналу" народний депутат України І-VI скликань Григорій Омельченко розповів невідомі факти про те, як укладалися скандальні "газові контракти з Путіним".

Читайте також: Переговори з Медведєвим у Москві: Бойко та Медведчук висловили підтримку Тимошенко

"Немає нічого дивного в тому, що нині СБУ встановила "піраміду", тобто схему фінансування штабу виборчої гонки Тимошенко і її зв'язки з Віктором Медведчуком. Ви пам'ятаєте "газовий контракт", який увійшов в історію як "контракт Тимошенко й Путіна" 19 січня 2009 року? А ви знаєте, хто вів переговори щодо встановлення ціни на газ на запрошення Юлії Тимошенко, яка тоді була прем'єр-міністром? Віктор Медведчук", – сказав Омельченко.

На уточнення ведучого, що Медведчук нині всіляко відхрещується від цих контрактів, Омельченко сказав: "Розумієте, відхрещуватися можна, але я вам ще раз повторю: на запрошення прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Віктор Медведчук брав участь у переговорах зі своїм кумом Путіним, нині президентом РФ, а тоді –прем'єр-міністром – і обговорював питання ціни на газ у цих контрактах".

"Росія завжди хотіла тримати Україну на енергетичному зашморгові", – підсумував екс-нардеп. 

Нагадаємо, 19 січня 2009 року керівники "Нафтогазу" і "Газпрому" за підсумками переговорів Юлії Тимошенко та Володимира Путіна підписали газовий контракт на постачання газу з РФ до України. Росія отримала можливість дискримінувати "Нафтогаз", трактуючи "сірі зони" на власний розсуд. І якщо в 2008 році ціна на російський природний газ для України становила 180 дол. США за 1 тис. куб. м, то за результатами підписання контракту 2009 року вона становила вже 400 дол. за 1 тис. куб. м газу. Через контракти, підписані Тимошенко та Путіним, Україна безповоротно втратила 32 млрд доларів. Відновлювати справедливість Україні довелось через Стокгольмський арбітраж.

Тимошенко була засуджена до 7 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень. 17 грудня 2013 р. Віктор Янукович з Володимиром Путіним домовилися про нову ціну на газ – 268,5 дол. за 1 тис. куб.м. Багато експертів нині сходяться на думці, що газові контракти 2009 року, підписані тодішніми прем'єр-міністрами України та Росії Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним, були абсолютно невигідні Україні й не відповідали принципам міжнародного права.

Попередній матеріал
Вертоліт з майбутнього: американці підняли в повітря швидкісний гелікоптер
Наступний матеріал
"Кістка в горлі адміністрації": чому забудови в КПІ спричинили масштабний скандал
Loading...