5 канал

Фотопроект "Після Іловайська": згадати полеглих і відчути "вогонь" першого відкритого протистояння з РФ

За словами фотографа Маркіяна Лисейка, долі загиблих і зниклих у Іловайському котлі – зовсім не завжди збігаються з офіційною версією

Роковини Іловайської трагедії. Символічний коридор, яким рухалися колони українських військових та добровольців, відтворили на території Михайлівського собору в Києві. Розмістили соняшники, таблички із назвами населених пунктів Донбасу та портрети загиблих. Присутні кажуть, що тут можна відчути частину того жаху, що його три роки тому змушені були пережити бійці, виходячи з оточення. З очевидцями трагічних подій спілкувалася кореспондент "5 каналу".

У мирному Києві зів'ялі соняшники, як символ війни. Разом із Всеволодом Стеблюком ідемо коридором, який мав бути "зеленим", а став, як каже сам боєць, вогняним. Медик, тоді ще батальйону "Миротворець", був поранений під Новокатеринівкою, потрапив у полон. Але не пішов з війни. Нині у складі Збройних сил допомагає пораненим. Каже: "Це моя робота! Єдине що – багато чому навчився. І даремно не підставляюся. І знаєш, як себе поводити в тій зоні".

Ті, хто вижив, уже третій рік поспіль приходять до Михайлівського собору згадати полеглих. "Влад Ковальов – він доброволець батальйону "Херсон". В мирному житті він лікар-хірург. Ми коли йому телефонували на День Незалежності, ще був зв'язок, вони вже знали, що в оточенні. І ніхто не кинув своїх бойових позицій!" – згадує родич загиблого бійця Олег Зайченко.

Українські фотографи, журналіст, оператор – одні з небагатьох, кому вдалося побувати в Іловайську. Вони зафіксували унікальні кадри: військових, цивільних. Представляють свою історію Іловайська у світлинах. Як українські бійці заходили в Іловайськ, а потім проривалися з боями через кільце російських військових – удалося відзняти лише чотирьом фотографам. Маркіян Лисейко – один із них. Три роки минуло і вони з колегами готують проект "Після Іловайська" – розповіді про долі рідних загиблих, зниклих безвісти та героїв, що вижили.

"Наприклад історія "Реда", він з Києва. Батькам видали офіційний підписаний полковниками документ про загибель, що він загинув в іншому місці – у колоні, яка рухалася на Донецьк. Позивний "Вісім" – його близьким видали документ, що він загинув місяць перед тим в Лисичанську. Як тоді ми могли його знімати в Іловайську 28 числа?" – розповідає Лисейко.

Світлини, інсталяція покликані розповісти про перше відкрите протистояння українських військ із російськими нападниками. Випадкові перехожі, як і рідні загиблих, байдужими не залишаються.

Даря Феденко та Анна Кудрявцева, "5 канал"

Багато квітів і лампадок: У Києві вшанували загиблих під Іловайськом бійців АТО – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Політолог: "В американській політиці наразі голова не знає, що роблять її ноги"
Наступний матеріал
"Це диверсія проти України": Гройсман доручив знизити ціну на автогаз
Loading...