Виріс в Росії, помер за Україну: історія нацгвардійця, що ціною життя попередив підступний напад ворога

5 канал
Продовжуємо спецпроект до річниці Іловайської трагедії. Сьогодні ми розповімо вам історію нацгвардійця Вадима Наумова. Він побачив автобуси з бойовиками, встиг попередити командира та прийняв бій на себе, чим допоміг побратимам згрупуватися і підготуватися до атаки. Хлопець, який більшу частину життя прожив у Росії, з початком бойових дій сам попросився на передову. Після Іловайського оточення бійця шукали майже три місяці

"Ось наша висоточка, там далі пам'ятник героям, які обороняли цю висотку проти німецьких загарбників. А тепер ми вже обороняємо її проти російських загарбників. Нічого, все буде нормально", – це відео нацгвардієць Вадим Наумов зняв 1 вересня 2014-го. За кілька годин до загибелі. На ньому він разом із побратимами тримає висоту поблизу Іловайська.

5 канал

"Такий веселий, позитивний, доброзичливий, добрий. Він був дуже хорошим другом, надійним другом і підтримкою… Він мені нічого не розказував. Він прийняв рішення сам", – згадує мати Інна Наумова. Бабуся їй вторить: "Перші слова які були Вадима, це "бабуся, Україна гине, треба відстояти Україну".

Вадиму Наумову було лише 22. З них 13 років – він прожив у Росії. Цікавився військовою історією, багато читав та понад усе – любив музику. В рідному Козятині на Вінниччині ще підлітком зорганізував рок-гурт "Арос", у якому грав на гітарі.

Далі – призов до армії, до президентського полку. Втім, сам Вадим просився служити у спецпризначенні, так потрапив до підрозділу "Барс". Із початком АТО сам попросився на передову. Лише після другого рапорту потрапив до Слов'янська.

"Він українцем був на генетичному рівні, не дивлячись на те, що половина крові все ж таки була російська. Навіть з дитинства, от його ніхто не вчив, а він завжди казав "я козак", – розповідає мати.

Друга ротація. Його підрозділ потрапляє до Іловайського оточення. Вадим був на посту, коли ворог підійшов підступно – на автобусах з білими прапорами та табличкою "діти". Він встиг попередити командира про атаку, чим врятував життя побратимів. "Сказали, що він перебігав з місця на місце. Це означає, що він імітував велику кількість людей – вистрілив з одного місця, потім з іншого. Територія після бою була зайнята сепаратистами, вони не могли одразу підійти", – каже Ірина Наумова.

Відтоді Вадима шукали майже три місяці, ані серед живих, ані серед загиблих він не значився. Знайшовся у моргу окупованого Донецька з вогнепальним пораненням у ногу. За висновками медиків, боєць стік кров'ю. Рідня помітила – Вадим зовні був дуже схожим на свого прадіда, який воював у Другу світову. Тепер їхні медалі за мужність лежать в одній коробці.

Мати Вадима живе пам'яттю про сина – разом із матерями інших загиблих бійців зробили на Вінниччині Алею слави, пишуть книжки про загиблих на війні земляків.

"Я не можу його обняти, я не можу йому розповісти, як я його люблю, як я сумую. Він – постійно зі мною... от постійно.. думка тільки про нього".

Євгенія Подобна, Олександр Фенько, "5 канал"

Багато квітів і лампадок: У Києві вшанували загиблих під Іловайськом бійців АТО – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Спогади ветерана Іловайська: колону розстрілювали, як у тирі
Наступний матеріал
"Евакуація 200": ті, що бачили пекло після Іловайської трагедії
Loading...