"Суцільна паніка, суцільний героїзм": розповідь бійця, якому вдалося вийти з Іловайського котла

5 канал
До річниці Іловайської трагедії "5 канал" започатковує спецпроект. Щодня ми розповідатимемо вам історії очевидців тих подій - бійців різних підрозділів, що пройшли пекло Іловайського котла

Сьогодні до вашої уваги неймовірна історія бійця батальйону "Миротворець" Дмитра Сіроштана. Він мав зайти в Іловайськ на кілька годин. Замість того кілька днів тримав оборону міста, яке оточували російські війська.

Батальйон "Миротворець" втратив при виході з котла 10 бійців. Були поранені та полонені. Дмитро ж дивом вижив та зміг самотужки вийти з оточення.

Він мав зайти до Іловайська на кілька годин на зачистку. Замість того кілька днів у складі батальйону "Миротворець" тримав оборону сумнозвісного залізничного депо.

Дмитро Сіроштан родом з окупованої нині Горлівки. Він – один із тих, кому вдалося вийти з Іловайська живим. "Команда булла – по газам та вперед. Хто як міг – так і організувався, так і виходив. Це суцільне пекло. Суцільна паніка, суцільний героїзм – все впереміш. Там все горіло – БТРи, машини, усе", – розповідає Дмитро Сіроштан.

Іловайська трагедія
Іловайська трагедія5 канал

Разом з іншими бійцями "Миротворця" він виїжджав тим самим "зеленим коридором", коли шкільний автобус, у якому вони їхали, розстріляли росіяни. "З автобуса я вистрибнув останнім – навколо нікого немає. І ось я – посеред вулиці – став як укопаний. Нікого з наших я не бачу. Кулі свистять навкруги, і вперше стало страшно", - пригадує боєць батальйону "Миротворець".

5 канал

На місці Дмитра на ходу підібрав автобус бійців батальйону "Херсон". Втім, і друга спроба виїхати з оточеного міста закінчилися трагедією.

"Його накрили, водія вбило. Я вистрибнув та побіг до перехрестя, а на перехресті мене підібрав знаменитий пікап "Дніпра". Ми підірвались на фугасі", – розповідає військовий.

Серед поля він лишився беззбройний, лише з однією гранатою. Виходячи з оточення через лісосмугу, наштовхнувся на російський окоп. Кинув туди гранату. Сховався під бронемашиною. Далі – повзучи вибирався у бік найближчого, вже окупованого населеного пункту.

"Зайшов у перший дім, що трапився дорогою. Нагодували, дали флягу води, попросили швидше уходити, тому що в місті вже були "сепари", – каже Дмитро.

Йшов пішки через уже окуповану росіянами територію. Двічі його зупиняли, але врятувала горлівська прописка – приймали за місцевого і відпускали. Так і дістався місця дислокацїї "Миротворця".

5 канал

Дмитро Сіроштан досі служить у батальйоні, живе з дружиною в передмісті столиці. Йому обіцяли дати квартиру, але третій рік після Іловайська він досі зустрічає на орендованій. І мріє повернутися у рідну Горлівку.

Історія безстрашного бійця – далі у відео:

Євгенія Подобна, Олександр Фенько, "5 канал"

Вже завтра, у наступній серії спецпроекту, ми розкажемо вам історію полеглого бійця Нацгвардії Вадима Наумова, який загинув на підступах до оточеного Іловайська.

Попередній матеріал
"Закохані в небо": Україна відзначає День авіації
Наступний матеріал
Спогади ветерана Іловайська: колону розстрілювали, як у тирі
Loading...