День Соборності
День Соборності 5 канал

День Соборності: сотні людей утворили живий ланцюг на київському мосту Патона

Читайте по-русски
В цей важливий для України день варто нагадати, що єдина, соборна та незалежна Україна – це і Крим, і Донецьк, і Луганськ

Сотні людей утворили живий ланцюг на київському мосту Патона. З нагоди Дня Соборності учасники акції розгорнули велетенський національний стяг.

101 рік тому Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об'єдналися в одну державу, і саме тоді – 22 січня 1919, був проголошений "Акт злуки". Як уже сьогодні об'єднувалися лівий та правий береги Дніпра, бачив журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар.

Від сьомої ранку цей школяр чатує на мосту Патона. Каже, перед уроками прийшов сюди, щоб підтримати традицію, яку започаткували ще 1990 року.

"У нас тривають деякі конфлікти. Але хочеться, щоб вся-вся країна була об'єднана і все було добре", – каже учасник акції Олександр.

Школярі, студенти, активісти, волонтери, учасники російсько-української війни взяли участь в акції до Дня Соборності. Люди збиралися на двох локаціях: на лівому березі перед мостом Патона і на правому – біля колонади при вході на міст. Багато людей загорнулися ву синьо-жовті прапори, а свої обличчя розфарбували в кольори національного стягу.

День Соборності
День Соборності5 канал

"Ми святкуємо злиття Західноукраїнської Народної Республіки і Української Народної Республіки в одну суверенну і соборну державу і всупереч усім намаганням розділити Україну на захід, схід, північ і південь ми все-таки знаємо, що Україна цілісна, наш народ єдиний і ми будемо іти до кінця", – переконаний учасник акції Василь.

Взялися за руки і вирушили назустріч одне одному. Попереду обох колон крокують вояки у формах Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

День Соборності
День Соборності5 канал

"Треба, щоб українці були свідомими і патріотичними і відбувалися постійно прогреси до єднання, тобто незалежно від урядів чи президентів", – каже учасник акції Володимир.

О 9-й ранку сотні людей об'єднали дві частини українського прапора.

З'єднавши дві частини живого ланцюга, всі разом заспівали гімн і запалили свічки, щоб вшанувати пам'ять загиблих учасників Революції Гідності та героїв російсько-української війни.

Об'єдналися – лівий та правий береги Дніпра. Схід і захід разом. І в цей важливий для України день варто нагадати, що єдина, соборна та незалежна Україна – це і Крим, і Донецьк, і Луганськ.

Мирослав Солонар, Олексій Іванченков, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Дивилися з осудом та фіксували КГБ: як 30 років тому підпільно спланували перший "живий ланцюг" – сюжет
Наступний матеріал
В одному зі столичних ресторанів нардеп Кива вдарив ветерана АТО – удар не залишився без відповіді
Loading...

Дивилися з осудом та фіксували КГБ: як 30 років тому підпільно спланували перший "живий ланцюг" – сюжет

Закликали Росію поважати суверенітет країни: як США привітали Україну з Днем Соборності

День Соборності: Урочисте підняття прапора перед Верховною Радою – відео

"Нації цементуються не асфальтом": Порошенко привітав українців із Днем Соборності – відео

"Відірвані століттями злилися воєдино": Україна відзначає День Соборності

Патріотичне привітання: в окупований Донецьк на кульках полетіли тисячі синьо-жовтих листівок