Дебати на "Олімпійському": текстова трансляція Читайте по-русски

Дебати Порошенко і Зеленського 5 канал
"5 канал" веде текстову трансляцію наживо

Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах
Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах5 канал
Про головне з дебатів – дивіться також включення "5 каналу" зі стадіону "Олімпійський":

Дебати були заплановані на 19:00 і почалися вчасно. Як відомо, ведучими стали журналіст Андрій Куликов та Олена Фроляк. 5.UA веде онлайн текстову трансляцію дебатів. 

18:59 – за жеребкуванням першим виступатиме Володимир Зеленський. Вже прозвучав Гімн України. 

19:02 – Порошенко прийшов на сцену Зеленського. Кандидати потиснули одне одному руку. Вперше за час виборчої кампанії. 

19:04 – виступає Зеленський. Регламент – 5 хвилин. Зеленський каже, що у 2014-му сам голосував за Порошенка. 

19:09 – слово взяв Петро Порошенко. "Нарешті ми дочекалися, що кандидат Зеленський вийшов до народу, і нарешті люди дізнаються, що буде робити саме кандидат у президенти, а не його консультанти і команда. А нам важливо знати про майбутнє, а не обливати один одного брудом, і знати, як протистояти ворогу, а не розповсюджувати фейки. Вітаю вас із цим, українці", – говорить Порошенко. Чинний Президент хоче почути, як Зеленський триматиме міжнародну антипутінівську коаліцію. 

Порошенко сказав: "Я вірю, що Зеленський не хоче здати Україну, але Путін цього хоче. А треба протистояти ворогу. Як ви плануєте це робити?"

19:16 – запитання ставить Володимир Зеленський. Поставив близько 10 запитань і запропонував вибрати одне.

Дебати на НСК 'Олімпійський'
Дебати на НСК 'Олімпійський' president.gov.ua

19:17 – Порошенко відповідає: "То Головнокомандувач ЗСУ винен у тому, що відбувається на сході? А як же російська армія і агресія?.. Якби ви знали, в якому стані я отримав державу у 2014-му році: тоді була порожня казна, не було зброї... А ви в той час ховалися від армії".

Порошенко додав, що українці за цей час зробили прорив. "А де в цей час були ви? В Росії?" – сказав Порошенко. 

19:22 – запитує Порошенко. "У важкий для України час важливо, щоб президент був компетентний. Ви б сіли у літак, який веде непрофесійний пілот? Не знущайтеся над Україною".

19:24 – Зеленський відповідає: "Я багато разів був АТО, там ми знімали програми "95 квартал". Він також стверджує, що з 2014 року не відвідував Росію. 

19:25 – Зеленський знову ставить кілька запитань на вибір, в тому числі про цукерки "Рошен" та про "відрубані руки". У одному із запитань до Порошенка, Зеленський назвав терористів "ЛНР" і "ДНР" – повстанцями. 

19:26 – Порошенко відповів: "Абсолютно все, що каже пан Володимир, є брехня і не відповідає дійсності. Щойно буде обґрунтована підозра, він перестане бути моїм другом. Він винен - буде сидіти в тюрмі, друг це чи партнер – не важливо. Це принципи демократичної держави".

Порошенко нагадав Зеленському про контакти з Коломойським: "Відповідь дуже проста – це яскрава обгортка, а всередині сидять соратники Азарова (екс-прем'єр міністр України Микола Азаров – ред.), соратники Януковича (колишній президент України Віктор Янукович – ред.), всередині сидить "п'ята колона", всередині сидять росіяни і олігархи-втікачі", – сказав П.Порошенко під час дебатів на НСК "Олімпійський" у п'ятницю в Києві, відповідаючи на запитання Зеленського.

При цьому Президент із подивом заявив: "У нас ще немає результатів президентських виборів, а вони вже підняли голови, і вчора вже прийшли за "ПриватБанком".

19:31 – Запитує Порошенко: "Де Ви бачите Україну через 5 років? Чітко і конкретно".

19:32 – Зеленський відповідає: "Я не у прокурора і ми не пророки, люди самі ідуть. А ми будемо захищати європейський вибір українців". Зеленський каже, що йде в президенти лише на один строк: "Після мене буде інша людина". Кандидат прокоментував інформацію про те, що він партнер Коломойського: "У мене контракт з  телеканалом "1+1". Так сталося, що всі канали належать олігархам". Про те, якою буде Україна за 5 років – точно не відповів.

"Коли Ви (Петро Порошенко – ред.) кажете "чітку дай нам відповідь": я не у прокурора і я нічого не зробив, щоб там бути, а Вам, може, й доведеться там зустрітися... Що хочу сказати: Україна отримала шлях до Європи, і це найголовніше, й українці заплатили дуже велику ціну, – це життя наших людей, життя українців на Майдані, а ви – не пророк, а я – не Мойсей, і ми не можемо кудись вести Україну, тому що Україна йде до Європи", – сказав В.Зеленський під час дебатів на НСК "Олімпійський" у п'ятницю в Києві, відповідаючи на запитання П.Порошенка про те, якими конкретно він бачить цінності демократії, верховенства права й загалом якою він бачить країну через п’ять років.

Порошенко і Зеленський на дебатах на 'Олімпійському'
Порошенко і Зеленський на дебатах на 'Олімпійському' president.gov.ua

19:36 – запитав Зеленський: "Петре Олексійовичу, враховуючи всі запитання, які я Вам поставив, головне запитання – чи будете Ви, якщо Вам доведеться опинитися в суді, казати, що це помста?"

19:36 – Порошенко розповідає, що на "5 каналі" журналісти завжди були вільні у своїй професійній діяльності і ніколи не піддавалися цензурі. І саме журналісти "5 каналу" допомогли Революції Гідності у 2014 році відбутися. 

19:39 – Порошенко каже: "Зараз Ви, пане Зеленський, обгортка, в якій хочуть повернутися реваншисти, але у вас не вийде. Бо ми любимо Україну". І додав: "Ви не кіт у мішку, Ви – тільки мішок". 

19:41 – запитує Порошенко. Говорить, що не час ставати перед Путіним на коліна. "Ви, які називали Україну повією і називали українців хохлами, чому Ви вибачилися перед Кадировим, але не вибачитеся перед українцями?" 

19:43 – відповідає Зеленський. Каже, що готовий стати на коліна перед дітьми, які втратили батька на війні і перед матерями, які втратили сина. 

19:44 – Зеленський став на коліна на сцені. Стає в цей час на коліна і Петро Порошенко – перед українськими військовими, українським Прапором і цілує руку волонтерці Тетяні Рачковій. 

19:45 – Зеленський також сказав, що з "1+1" у нього контракт.

Дебати
ДебатиТелеканал "Прямий"

19:46 – модератори дебатів анонсують запитання з відповіддю "так" чи "ні". 

19:47 – Зеленський: "Вам не соромно?" – "Ні, за 5 продуктивних років боротьби мені не соромно", – відповів Порошенко. 

19:47 – запитує Порошенко: "Ви готові, щоб Коломойський, "кліка" Азарова і екс-регіонали були відсічені від державних ресурсів?" – "Так", – відповів Зеленський.

19:48 – заключне слово Зеленського: "У Порошенка багато досягнень – Томос, безвіз, українська мова". При цьому сказав, що це не тільки його заслуга, а й українських дипломатів.

19:52 – заключне слово Порошенка: "Ви талановитий актор. Добре, що нарешті прийшли до дискусії. І давайте її продовжимо на "Суспільному". Бо ви нічого не сказали про те, якою бачите Україну за 5 років і не назвали стратегію".

"Але ви сюди приїхали не на велосипеді. Чого ви тільки сьогодні закрили декларацію за 2018 рік? Чого ви ховаєтеся?" – запитав Порошенко.

19:55 – Порошенко звернувся до прихильників Зеленського: "21 квітня ви вибираєте майбутнє України".

19:57 – "22 квітня життя буде продовжено. Ми об'єднаємося, аби не втратити України. Разом і за Україну", – сказав Порошенко. 

Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах
Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах5 канал

19:58 – кожному кандидатові дали по додатковій хвилині, бо заощадили час. 

19:58 – Зеленський сказав: "Зробимо все, щоб зупинити війну".

19:59 – Порошенко: "Ми маємо об'єднатися, аби повернути Крим і Донбас, і не дати повернутися в Україну олігархату і реваншистам". 

20:00 – Порошенко закликав усіх разом завершити дебати традиційно, аби всі разом заспівали Гімн України. 

20:00 – в "Олімпійському" всі в один голос співають Гімн України. До мікрофону вийшов Тарас Чубай, теж співає гімн. 

20:03 – дебати завершуються словами "Слава України!", українці на "Олімпійському" відповідають: "Героям слава!" 

Дивіться також відео дебатів:

Дебати-батл Порошенка й Зеленського: як це було – ФОТО

Порошенко і Зеленський на дебатах на 'Олімпійському'
/
Дебати
/
Дебати на НСК 'Олімпійський'
/
Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах
/
Дебати
/

Попередній матеріал
"Дядя", "Регіони" і не тільки: журналісти оприлюднили прізвища членів таємного штабу Зеленського
Наступний матеріал
Гімн України у Празі та зростання явки в Туреччині й Литві: як голосують українці за кордоном – включення
Loading...