Гімн України у Празі та зростання явки в Туреччині й Литві: як голосують українці за кордоном – включення

У Празі українці голосують на виборах президента України Facebook / Kostya Ursalov
Українці голосують у 72-х країнах світу

Українці активно голосують на закордонних дільницях. За кордоном працює 101 виборча дільниця у 72-х країнах світу. Те, як голосують наші співвітчизники за кордоном – "5 канал" зібрав свіжі дані. Загалом у ІІ турі українці більш активні порівняно з  голосуванням 31 березня.

  • Австралія 

Першими голосувати за кордоном почали українці в Австралії та Новій Зеландії. Виборча дільниця у Канберрі відкрилася о  23:00 за київським часом. Розташована вона в посольстві України в Австралії. За даними посольства, активно голосують українці з австралійської столиці, а також Сіднея та Мельбурна. Деяким виборцям, щоб віддати свій голос, довелося подолати півтори тисячі кілометрів. Їхали машинами та навіть мотоциклами.

В першому турі на дільниці в Австралії проголосували 125 виборців. 69% із них підтримали чинного президента Петра Порошенка, 14% – Володимира Зеленського. Явка в Австралії є порівняно невисокою. Адже більшість українців мешкає не в столиці. Велика українська громада є, зокрема, в Сіднеї. Українці в Австралії зможуть голосувати до 20 години за місцевим часом, тобто до 11-ї години за Києвом. Загалом за кордоном працює 101 виборча дільниця. В Росії їх немає. Натомість можна проголосувати у посольствах України у Грузії, Фінляндії й Казахстані.

  • Польща

Справжній ажіотаж на виборчій дільниці у Варшаві. Черга біля входу розтяглася більш ніж на 200 метрів. Понад 1,8 тисяч наших громадян уже проголосували на виборах президента України на виборчій дільниці у Варшаві, що становить 10% від загальної кількості осіб, внесених до списків виборців. Про це повідомив голова ДВК Роман Сосновський, пише "Укрінформ".

"Станом на 12-ту годину (13-ту годину за київським часом – Ред.) на дільниці проголосувало 1806 осіб", – повідомив Сосновський.

Він зазначив, що це удвічі більше, ніж зафіксована на такий самий час явка у першому турі виборів у столиці Польщі.

У ній стоїть близько 600 осіб. Щоб проголосувати, люди чекають по півтори години. Очевидці стверджують – охочих проголосувати в кілька разів більше, ніж у першому турі. 31 березня роботу дільниці довелося продовжувати й після 20-ї години. Адже в черзі залишалося ще зо три сотні виборців. Крім Варшави, українці можуть проголосувати у консульствах у Любліні, Кракові та Ґданську. На цих дільницях також велелюдно.

  • Чехія

Величезна черга з виборців вишикувалася біля виборчої дільниці в Чехії за півгодини до її відкриття. Про це у своєму Twitter повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Чехії Євген Перебийніс. У Чехії українці зможуть віддати свій голос на двох дільницях – у Празі та Брно. Прикметно, у Празі люди в черзі до виборчої дільниці навіть заспівали гімн України.

  • Німеччина

Голосують українці і в Німеччині. Станом на тепер там уже велелюдно. Дільниця працюватиме до 20 години за місцевим часом. Віддати свій голос українці зможуть також у Дюссельдорфі, Гамбурзі, Мюнхені та Франкфурті-на-Майні. У Берліні голосують активніше, ніж у першому турі, збільшено склад виборчої комісії, до того ж до списку внесено додатково майже 250 громадян. Про це з виборчої дільниці повідомляє "Укрінформ".

"У нас до 16-ти людей збільшено комісію у зв'язку з тим, що дуже великий округ. До списків унесено цього разу 17 030 осіб, минулого разу було 16 725", – розповів голова виборчої комісії Валерій Сірик.

За його словами, збільшено список як через те, що очікуються люди з відкріпними талонами, так і ті громадяни України, які живуть у Німеччині, але з якихось причин не були внесені до списків у першому турі.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині Андрій Мельник телефоном "5 каналу" розповів, як триває голосування і з яким настроєм голосують українці:

  • Литва

Працює виборча дільниця і в Литві. Явка там більша, порівняно з першим туром. Проголосувати українці зможуть у будівлі посольства України у Вільнюсі.

Голова ДВК закордонної виборчої комісії у Литві Микола Дзядзін розповів, яка явка на дільниці та скільки виборців очікується:

  • Туреччина

У Туреччині кількість українських виборців зросла на 43% порівняно з першим туром. Про це заявив посол України в Туреччині Андрій Сибіга на своїй сторінці у Twitter.

"Закордонні виборчі дільниці в Туреччині розпочали роботу в штатному режимі. Кількість зареєстрованих виборців зросла на 43% у порівнянні з першим туром виборів. Дипмісії в Анкарі, Стамбулі та Анталії здійснюють усі необхідні заходи з метою забезпечення належного виборчого процесу", – написав посол.

Як повідомляв 5.UA, у першому турі виборів голоси громадян України, які голосували за кордоном, розподілилися так: Петро Порошенко – 38,93%, Володимир Зеленський – 26,01%, Анатолій Гриценко – 10,64%, Ігор Смешко – 6,62%, Руслан Кошулинський – 4,67%, Юлія Тимошенко – 4,21%, Юрій Бойко – 3,91%, Олександр Вілкул – 1,8%, інші кандидати набрали менше 1% голосів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Дебати-батл Порошенка й Зеленського: як це було – ФОТО

Порошенко і Зеленський на дебатах на "Олімпійському"
/
Порошенко і Зеленський на дебатах на "Олімпійському"
Дебати на "Олімпійському"
/
Дебати на "Олімпійському"
Дебати Порошенко і Зеленського
/
Дебати Порошенко і Зеленського
Дебати
/
Дебати
Дебати на НСК "Олімпійський"
/
Дебати на НСК "Олімпійський"
Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах
/
Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах
Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах
/
Петро Порошенко та Володимир Зеленський на дебатах
Володимир Зеленський
/
Володимир Зеленський
Дебати
/
Дебати
НСК "Олімпійський"
/
НСК "Олімпійський"

Попередній матеріал
Дебати на "Олімпійському": текстова трансляція
Наступний матеріал
Історичне рішення і загрози його торпедувати: чи готові політики захистити закон про мову
Loading...