У Києві на центральному вокзалі відбувся зворушливий перформанс до 75-х роковин депортації кримських татар
У Києві на центральному вокзалі відбувся зворушливий перформанс до 75-х роковин депортації кримських татар Facebook / UA: Крим

75-ті роковини депортації кримських татар: у Києві на центральному вокзалі відбувся зворушливий перформанс – відео

Читайте по-русски
Крім того, о 12:00 відбулася всеукраїнська хвилина мовчання в пам'ять жертв геноциду кримських татар

На залізничному вокзалі "Київ-Пасажирський" відбувся захід до 75-их роковин депортації кримськотатарського народу. Пряма трансляція здійснювалася на сторінці UA: Крим у Facebook.

"Театральна інтервенція від акторів PostPlayТеатр та перформанс кримськотатарських молодих активістів разом з волонтерами. Акція пам'яті жертв жахливої катастрофи – депортації кримськотатарського народу 1944 року", – ідеться у супровідному дописі.

За інформацією Міністерства інформаційної політики, театральна постановка показала історію кримськотатарського народу: депортацію 1944 року, повернення в Крим та нинішні реалії, коли кримським татарам у Криму, на їхній батьківщині російські окупанти влаштовують репресії. У фіналі постановки люди поклали до вагонів цеглини і він рушив "додому". За словами творців постановки, це символ того, що рано чи пізно, але всі кримські татари матимуть змогу повернутися безперешкодно на свою батьківщину в Крим.

Додамо, що о 12:00 відбулася всеукраїнська хвилина мовчання в пам'ять жертв геноциду кримських татар.

Як все відбувалося і як реагували на постановку випадкові глядачі на вокзалі, дивіться у відео:

Як повідомляв 5.UA, 18 травня Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар та відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу. Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року вночі й тривала до початку червня. Офіційною підставою для цього стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859-сс "Про кримських татар" від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висувалися претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами. За офіційними даними, було депортовано 183 тис. 144 особи; за кримськотатарськими джерелами – понад 400 тисяч, з яких упродовж першого півтора року померло близько 46%.

Попередній матеріал
"Крим – це Україна": США закликали РФ негайно припинити окупацію Криму й переслідування кримських татар – відео
Наступний матеріал
Реквієм до 75 роковин геноциду кримськотатарського народу – відео
Loading...