Представник Держдепартаменту США Джордж Кент
Представник Держдепартаменту США Джордж Кент 5 канал

"Крим – це Україна": США закликали РФ негайно припинити окупацію Криму й переслідування кримських татар – відео

Читайте по-русски
У відеозверненні Кент відзначив єдність і стійкість кримських татар перед агресією з боку Федерації

Негайно припинити окупацію Криму й переслідування кримських татар закликали Росію Сполучені Штати. Про це йдеться у відеозверненні заступника помічника держсекретаря США Джорджа Кента з приводу 75-х роковин радянської депортації кримських татар, оприлюдненому Посольством США України у Twitter.

У відеозверненні Кент відзначив єдність і стійкість кримських татар перед агресією з боку Федерації. Окупаційна влада вдається до погроз, залякувань, упереджених та незаконних обшуків, фізичних нападів та переслідувань. Більше 70 осіб є політичними в'язнями, заявив Джордж Кент. 

Він також наголосив: позиція Сполучених Штатів у питанні Криму залишається незмінною – Вашингтон не визнає і не визнає незаконної анексії півострова Росією.

"Радянський лідер Йосип Сталін наказав підрозділам НКВС здійснити злочин проти людства – депортувати весь кримськотатарський народ у вагонах для худоби в Центральну Азію. Близько половини кримських татар загинули протягом першого року заслання. Серед них була й бабуся моєї дружини – Маубе. Сьогодні кримські татари знову постали перед новими переслідуваннями за наказом Кремля в окупованому Криму. У 75-ті роковини депортації я хочу ще раз наголосити: Крим – це Україна", – сказав Джордж Кент.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 18 травня 2019 року, Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар

Попередній матеріал
Церемонія відкриття Дня Європи у Києві: виступ Порошенка – відео (оновлено)
Наступний матеріал
75-ті роковини депортації кримських татар: у Києві на центральному вокзалі відбувся зворушливий перформанс – відео
Loading...