Людмила Семикіна
Людмила Семикіна Експрес

У Києві в останню путь провели українську художницю-шістдесятницю Семикіну

Читайте по-русски
Семикіна є авторкою знищеного радянською владою вітражу "Шевченко. Мати"

В останню путь провели видатну українську художницю-шістдесятницю, живописицю та майстриню декоративного мистецтва Людмилу Семикіну. Церемонію прощання влаштували у Володимирському соборі в Києві, повідомляє "5 канал".

Віддати шану мисткині прийшли рідні та близькі, її учні, а також пересічні містяни. Людмила Семикіна померла у вівторок на 96-му році життя.

Вона була однією з тих, хто у 68-му році підписав славнозвісний лист 139-ти діячів української культури на захист українських політв'язнів. Через що була виключена зі Спілки художників Української РСР. Поновили її лише за 20 років з офіційним формулюванням: "За відсутністю факту звинувачення".

У той час мисткиня продовжувала творити. Зокрема, Людмила Семикіна є авторкою знищеного радянською владою вітражу "Шевченко. Мати" у вестибюлі Університету Шевченка в Києві. Образи екранних героїв стрічки Леоніда Осики "Захар Беркут" 1972-го року були створені саме майстринею декоративного мистецтва.

Також донині панно авторства Людмили Семикіної прикрашають станцію столичного метро "Почайна", а в Музеї шістдесятництва зберігаються українські строї.

За словами етнолога Оксани Косміної, пані Людмила була фактично останньою з цієї когорти художників-шістдесятників, тих, які створювали справді елітарну, високу, не шароварну культуру у всьому. В описі, монументальному мистецтві і в одязі.

Окрім того, журналістка Уляна Глібчук зауважила: "Вона працювала до кінця, була виставка художня, їй було, здається, 85. І це була просто бомбезна виставка в Українському Домі. Вона все одно повернулася до живопису. Таких людей зараз немає, це відійшла людина-епоха".

Як раніше повідомляв "5 ua", український актор Олег Модзелевський помер від ускладнень, спричинених COVID-19.

Попередній матеріал
Завдала збитків на десятки тисяч доларів: як кішка три тижні подорожувала в контейнері з цукерками
Наступний матеріал
Російський газ як врегулювання проблеми з тарифами – чи піде на це уряд і які є ризики у співпраці з МВФ
Loading...

У Києві попрощалися з відомою волонтеркою Олександрою Тарасовою – сюжет

В Одесі провели традиційну панахиду за загиблими українськими воїнами – відео

Кличко прокоментував свою присутність на похороні Кернеса

У Харкові в оперному театрі прощаються з Кернесом, закрили центр – що відбувається в місті

Назвали попередню дату похорону Кернеса

Була черга, щоб з ним попрощатися: військового, який загинув від кулі снайпера, провели в останню путь