Олександр Пономарів
Олександр Пономарів Facebook / За Чай.com

"Студенти сприймали його чудово": у Києві попрощалися із видатним мовознавцем Пономаревим

Читайте по-русски
Провести в останню путь науковця прийшли найближчі

У столиці попрощалися з видатним мовознавцем Олександром Пономаревим. Він пішов із життя 14 жовтня. Сьогодні, 17 жовтня, йому мало б виповнитися 85.

Церемонію прощання провели в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де Пономарів очолював кафедру мови і стилістики.

Провести в останню путь мовознавця прийшли найближчі. Кількість людей обмежили через карантин. Пономарів народився 1935 року у Таганрозі. Українську опанував самотужки, а дисертації вже захищав з української мови. За президентства Януковича виступав проти так званого мовного закону "Ківалова-Колесниченка", а у 2019 підписав звернення представників інтелігенції до українського народу із закликом не підтримувати на президентських виборах Володимира Зеленського.

"Тато він був незвичайний. Замість казок він мені читав міти давньої Греції. Він так любив музику, що повів мене записувати в музичну школу, коли ще там дітей не приймали. По-моєму, 4 із половиною роки", – говорить Олена Пономарева, дочка Олександра Пономарева.

"Багато співав, і багато перекладав. Багато російських романсів мають прекрасний переклад його, фінські, й з різних мов. Він навчив нас співати "Любіть Україну" Сосюрину ще тоді, коли не можна було про ці слова і говорити", – розповідає Віра Троян, докторка біологічних наук, подруга Олександра Пономарева.

"Його студенти сприймали чудово. Можна сказати, що в Інституті журналістики була якась така атмосфера, що Пономарів це добре, що Пономарів це прекрасно. І тому мені здається, що навіть у випадках, коли він, а він був дуже критичним, коли він комусь ставив той бал, який потрібно і відправляв на допрацювання студента, то у студентів було просто розуміння", – каже Володимир Різун, директор Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка.

Нагадаємо, видатний викладач і науковець помер в одній із лікарень столиці 14 жовтня. Рік тому його ушпиталили з тяжкою травмою хребта.

Попередній матеріал
Вперше в історії Франції: експрезидента Саркозі звинуватили в участі у злочинній групі
Наступний матеріал
В Одесі проспект Небесної Сотні знову перейменують на Маршала Жукова
Loading...

День жалоби та живі ланцюги: на Миколаївщині та Житомирщині попрощалися з загиблими в авіакатастрофі курсантами

Харків прощається із загиблими в катастрофі Ан-26 – відео

Авіакатастрофа біля Чугуєва: у Харкові заплановане прощання з загиблими

У Дніпрі попрощалися з військовим, який загинув під час гасіння пожеж на Луганщині на початку вересня

Катастрофа Ан-26: як у Харкові прощалися із загиблим курсантом Віталієм Вільховим – відео

Авіакатастрофа Ан-26: як у Харкові попрощалися з курсантом Віталієм Вільховим – включення