5 канал

Сьогодні суд в Амстердамі вирішить долю "скіфського золота"

  Позиція України – усі експонати українських музеїв належать державному музейному Фонду України

  У середу об 11.00 (за Києвом) відбудеться засідання окружного суду Амстердама по справі, що увійшла до побуту під назвою "Скіфське золото" – буде оголошено рішення суду. Про це на своїй сторінці у Facebook написала перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

  Мова йде про виставку експонатів 5 українських музеїв (4 кримських і 1 київський), які виставлялися в приватному музеї Алларда Пірсона 2014 року, зокрема під час окупації Криму Росією. Після закінчення виставки (літо 2014 року) експонати українських музеїв Криму були опечатані і сьогодні зберігаються в підвалах голландського музею. Оплачувати зберігання експонатів буде сторона, що програє.

  "Позиція України була чітко артикульована під час засідання суду в жовтні цього року. Всі експонати українських музеїв належать до державного музейного Фонду України. Україна відповідальна за їх збереження. В умовах окупації забезпечити цю схоронність ми не можемо, а тому вважаємо за необхідне повернути артефакти в Україну, які після того, як Росія забереться з Криму, негайно будуть повернуті на півострів", – нагадала вона.

  Позиція ж кримських музеїв полягала в аполітичності процесу, мовляв, не варто політизувати, коли мова йде про культурні цінності.

  "Голландський захисник кримських музеїв переконував суд у тому, що визнається факт окупації та розуміється "емоція" Украни, але ж "люди і музеї не винні". І представники кримських музеїв та історики приїхали з Криму зображували патріотів України, хоча для нас – це очевидна маніпуляція. Думаю, рішення буде на користь України. Міжнародне право, як запевняють Голландські адвокати України, на нашій стороні", – написала Джапарова.

  Своєю чергою, журналіст Азад Сафаров написав у Facebook: "Суд Амстердама визначить - чи віддадуть золото скіфів Україні чи кримським музеям (тобто фактично Росії). Більше 500 наших експонатів привезли на виставку до Амстіка ще у 2014 році. А після аннексії Криму - стало незрозуміло, кому повертати скарби - Києву чи Криму, звідки їх привезли. Спір тривав два роки. Весь цей час наші скарби пиляться у підвалі музею Амстердама. Самі працівники музею жодних коментарів не дають. Не хочуть спілкуватись навіть зі сторонами конфлікту. Ні, я не пробував сьогодні пролізти в їх підвал. Але я вже поруч з судом. Тому чекайте завтра зранку новин (сподіваюсь гарних) від DW (українською), а також виходу в ефір з приміщення суду".

  Як повідомляв 5.ua, Україна судитиметься з Росією через "скіфське золото"

  Попередній матеріал
  Терористи смертельно поранили в голову цивільного чоловіка під час обстрілу КПВВ "Майорськ"
  Наступний матеріал
  "В Україну прибуде 900 тисяч доз вакцини проти кору, краснухи та свинки" – імунолог
  Теги:
  Loading...

  Справа "Скіфського золота" у Нідерландах: РФ активно включилася в цей процес

  Україна судитиметься з Росією через "скіфське золото"

  На Полтавщині археологи знайшли унікальне скіфське золото

  Кириленко: РФ затягує розгляд справи щодо повернення "Скіфського золота" з Амстердама

  Частина "Скіфського золота" з Криму вже експонується у Києві

  МЗС: колекція скіфського золота з кримських музеїв повернеться до України