Dabiq

Україна судитиметься з Росією через "скіфське золото"

  Предметом спору є колекція з 565 музейних предметів

  Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб спільно з Міністерством культури та Міністерством закордонних справ через суд, який відбудеться в Амстердамі, намагатиметься повернути колекцію з 565 музейних предметів, втрачених через анексію АР Крим Російською Федерацією. Про це мовиться у повідомленні відомства.

  "В Окружному суді міста Амстердам 5 жовтня 2016 року має відбутися судове засідання у справі за позовом держави Україна до Музею Алларда Пірсона щодо повернення т.з. "скіфського золота" до України", - йдеться у повідомленні.

  Зазначимо, що предметом спору є колекція з 565 музейних предметів, наданих «Центральним музеєм Тавриди», "Керченським історико-культурним заповідником», Національним заповідником "Херсонес Таврійський" та "Бахчисарайським історико-культурним заповідником" для експонування в Музеї Алларда Пірсона (м. Амстердам) в період з 06.02.2014 до 28.05.2014 року в рамках виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі". Конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виник через анексію Криму Російською Федерацію.

  Саме в цей час експонати перебували на виставці в Амстердамі. Після завершення виставки нідерландська сторона, попри надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею історії України, який був визначений їх зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

  З іншого боку, згідно з законами України, усі надані експонати є частиною Музейного фонду України і можуть передаватися на тимчасове зберігання лише на підставі укладених контрактів. Контракт, який надавав право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Алларда Пірсона завершився 13.06.2014 року, після чого, згідно з законом, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.

  Попередній матеріал
  Діалог Україна-НАТО: Разом шукаємо нові методи протидії "гібрідній війні", яку РФ оголосила всьому цивілізованому світу - Геращенко
  Наступний матеріал
  У Польщі відбувся міжнародний чемпіонат зі звалювання лісу

  Росія голосуватиме проти виділення Україні чергового траншу МВФ

  Поліція під Торецьком затримала росіянина, який брав участь у захопленні Дебальцевого

  Росія назвала умову, за якої віддасть офіційному Києву контроль над українським кордоном з РФ на Донбасі

  МЗС: Росія знову перекидає військову техніку на кордон з Україною