МЗС: Росія знову перекидає військову техніку на кордон з Україною

  У відомстві висловили занепокоєння з приводу військових навчань "Кавказ 2016"

  Україна вимагає від Росії припинити провокативне нарощення військової присутності на окупованих територіях і на кордоні з Україною. Про це мовиться на сайті Міністерства закордонних справ.

  "В Україні глибоко стурбовані з приводу проведення на окупованих територіях та на кордоні України військових навчань "Кавказ 2016". Масштабне нарощення міжвидового угруповання військ на окупованих територіях та на кордоні України, його приведення у найвищу бойову готовність  свідчить про зростання безпосередньої воєнної загрози для України", – мовиться в повідомленні.

  За інформацією відомства, Росія зосередила на південно-західному напрямку угруповання військ чисельністю близько 100 тис. (в т.ч. близько 41 тис. поблизу кордонів України), понад 2,5 тис. одиниць бойової техніки, 60 кораблів, 400 літаків і вертольотів. Понад 11 тис. військовослужбовців було перекинуто до Південного військового округу з інших округів Росії.

  "Провокаційні дії держави-агресора відбуваються на тлі блокування Росією Мінського процесу, невиконання нею безпекових положень Мінських домовленостей та ескалації на Донбасі. Відверто провокаційний характер дій РФ зводить нанівець міжнародні зусилля із стабілізації ситуації на Донбасі, загрожують регіональній стабільності", – додали в МЗС.

  Україна закликає РФ припинити провокативне нарощення військової присутності на окупованих територіях і на кордоні з Україною та забезпечити кроки із зниження напруги. Також МЗС звернувся із закликом до міжнародної спільноти та партнерів України вжити заходів для того, щоб спонукати Росію відмовитися від провокацій та дій, спрямованих на руйнування глобальної та регіональної безпеки.

  Нагадаємо, Європейський Союз на рівні постійних представників країн-членів ухвалив рішення продовжити ще на півроку санкції, застосовані до 146 громадян та 37 компаній за порушення територіальної цілісності і суверенітету України.

  Попередній матеріал
  Лутковська розповіла, як вдалося досягти звільнення Умерова з психлікарні
  Наступний матеріал
  Штаб АТО: Бойовики 7 разів порушували режим тиші на Донбасі

  Росія перекинула до Іловайська БТР та важкі 122-мм САУ "Гвоздика" – розвідка

  Росія відпрацьовує можливі варіанти військового конфлікту з НАТО на Чорноморському напрямку – Скібіцький

  ГУР: Росія розпочала активну фазу стратегічних військових навчань "Кавказ-2016"

  МЗС: Два роки з підписання Мінських угод – Росія не виконала жодного пункту