Лутковська розповіла, як вдалося досягти звільнення Умерова з психлікарні

Представник омбудсмена РФ відвідував Умерова у психіатричній лікарні у Криму

"Якщо я можу допомогти українцям на території Росії через спілкування з російським омбудсменом і російський омбудсмен є ефективна в цьому питанні, я не бачу підстав не використовувати такий спосіб захисту", – заявила в ефірі "5 каналу" Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

"Ситуація була жахливою з точки зору умов, в яких він (Ільмі Умеров – 5.ua) знаходився, і з точки зору того, що взагалі-то були відсутні правові підстави для такого поміщення, і з точки зору того, що людина, яка мала цілий перелік соматичних захворювань, залишилися практично один на один з психіатрами, які не були не готові до його соматичних захворювань", – розповіла вона.

Лутковська додала: "Я звернулася одразу до омбудсмена Російської Федерації пані Тетяни Москалькової. У нас з нею дійсно склалися дуже хороші робочі стосунки, які базуються не на якихось політичних поглядах, вони базуються виключно на розумінні, що права людини не мають кордонів. І тут я вдячна Тетяні Миколаївні, тому що реакція була миттєвою. І була навіть інформація в наших ЗМІ про те, що представник омбудсмена РФ була в тому числі і в цій психіатричній лікарні. Після того я принаймні перестала отримувати обґрунтовані скарги стосовно того, що не надається допомога по тих соматичних захворюваннях, які мала людина".

Нагадаємо, сьогодні, 7 вересня, російські окупанти випустили Умерова з психіатричної лікарні в Криму.

Попередній матеріал
Нині завершується розробка нового закону про розвіддіяльність – Порошенко
Наступний матеріал
МЗС: Росія знову перекидає військову техніку на кордон з Україною

Донька Умерова розповіла останні подробиці у справі батька

Полозов: Вже завтра Ільмі Умерова можуть випустити з лікарні

Підтримати Умерова вийшли в Польщі, Чехії, Канаді та Росії

Донька Умерова: "У палаті немає дверей і тато щоночі чує крики психічно хворих"

Британія закликала Росію звільнити Умерова і повернути окупований Крим

5 канал - трансляція наживо