5 канал

"В Україну прибуде 900 тисяч доз вакцини проти кору, краснухи та свинки" – імунолог

Цієї кількості вакцини вистачить приблизно на півроку

В грудні до України прибуде близько 900 тисяч доз вакцини проти кору, краснухи та свинки, що буде доступна в державних поліклініках, державних закладах охорони здоров’я. Про це повідомив головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій у програмі "Час: Online" на 5.ua.

"12 грудня в Україну прибуде десь 700 тисяч доз, тобто вже рейс я бачив на сайті ЮНІСЕФ, який відповідає за закупку і постачання, що 12 грудня вже зарезервовано і підтверджено рейс доставки в Україну 700 тисяч доз бельгійської вакцини. До кінця грудня ще очікують 200 тисяч доз. Цей дефіцит, який ми маємо протягом цього місяця він буде повністю вичерпаний, і вакцина проти кору, краснухи й свинки буде доступна в державних поліклініках, державних закладах охорони здоров’я", – сказав імунолог.

Також він додав, що цієї кількості вакцини вистачить приблизно на півроку, тому державі треба розпочати процедуру закупівлі вакцин на наступний період часу.

"Нам потрібно адаптувати наше законодавство, щоб подібно до країн Євросоюзу, інших країн ми могли замовляти вакцини на два, три роки вперед, проводити вже закупівлі й виробник буде знати, що для України через два роки треба доставити конкретну кількість доз вакцин", – наголосив Лапій.

ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю: Як відрізнити небезпечний грип від ГРВІ та чи врятує вакцинація в період епідемії – імунолог

Попередній матеріал
Сьогодні суд в Амстердамі вирішить долю "скіфського золота"
Наступний матеріал
На Донбасі загинув росіянин, який воював за Україну

"Смородина та сало": Імунолог розповів, як підтримати організм у період епідемії та чому не діють вітаміни у таблетках

Імунолог: більшість медпрепаратів, які рекламуються, не вивчались, їх ефективність не доведено

Імунолог про вакцинацію: часто страхітливі міфи народжені самими ж лікарями

Імунолог: У США проти грипу вакцинують 60% населення, в Україні – 0,4 %