5.ua

Частина "Скіфського золота" з Криму вже експонується у Києві

  19 експонатів колекції "Скіфського золота" повернулися до Києва з Амстердама. Страхова вартість повернутого – понад 11 мільйонів євро.


  У Музеї Алларда Пірсона, де тривала виставка "Крим. Золото і таємниці Чорного моря" – залишилися понад півтисячі експонатів із колекції чотирьох кримських музеїв. Там вони перебуватимуть за зачиненими дверима, допоки не ухвалять рішення – доправляти їх до Києва чи до тимчасово окупованого Криму.

  За півроку виставку в Амстердамському музеї побачили близько 35 тисяч людей. Тепер повернуті експонати можуть побачити всі охочі у Музеї історичних коштовностей.

  Завідувач Музею історичних коштовностей України Людмила Строкова розповіла: "19 наших експонатів – страхова вартість складає майже 11, 5 мільйонів євро, страхова вартість кримських 565 експонатів складає майже 1,5 мільйони євро. Наші повернулися – це шолом з Передерієвої могили, це меч з Товстої могили, це ряд сарматських експонатів, які виставлені саме вчора в цьому залі, повернуті на свої місця експонування".

  Нагадаємо, на початку року до Нідерландів доправили "Скіфське золото" з 5 українських музеїв. 31 серпня виставка завершилася. Утім, після анексії Криму вперше в історії музейної справи постало питання: куди повертати історичні скарби – до кримських музеїв чи до України.

  Попередній матеріал
  Російський супутник-шпигун вибухнув над територією США - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Прикордонникам подарували пересувний пункт паспортного контролю
  Теги:
  Loading...