5 канал

Справа "Скіфського золота" у Нідерландах: РФ активно включилася в цей процес

За умов окупації Криму всі предмети з півострова повинні бути привезені на тимчасове зберігання до України

Судове засідання стосуватиметься повернення кримської виставки скіфського золота "Крим. Чорне море" з музею Аллана Пірсона у Нідерландах. Про це на брифінгу в Києві повідомив міністр культури України Євген Нищук. 

За словами Нищука, можливо, Україні й пощастило, що ці реліквії опинилися поза межами окупованого Криму, оскільки нині в України немає можливості контролювати всі предмети.

"Є складнощі з візами надання, перебування в Нідерландах. РФ активно включилася в цей процес з відповідними спецслужбами. Це не просто суд, це вкрай принципова історія для України", – сказав міністр.

Нищук пояснив ситуацію: судиться музей Криму, хоча півострів за конвенцією 2014 року не є визнаним як частина РФ, а отже музей Криму – це нелегітимна юридична особа.

Він також нагадав, що за постановою уряду, за умов окупації Криму всі предмети з півострова повинні бути привезені на тимчасове зберігання до України в Музей історії. "Тимчасове, тому що ми сподіваємося на деокупацію Криму, і тоді всі предмети будуть повернуті кримським музеям", – уточнив міністр культури.

Своєю чергою  заступник міністра юстиції України Антон Янчук роз’яснив: "Якщо весь спір звести до простих категорій, він зводиться до питання, чи має власник (держава Україна – 5.ua) переважне право на реалізацію своїх повноважень власника порівняно з кримськими музеями, які не є власником, яким колись було надано право оперативного управління музейними цінностями. Позиція України полягає в тому, що так, власник має таке переважне право". 

Як повідомляв 5.ua, Україна судитиметься з Росією через "скіфське золото"

Попередній матеріал
Тренування десантників: захоплення мосту "крилатими піхотинцями" та стрільба з артилерії
Наступний матеріал
Нобелівську премію з медицини присудили японському вченому

Кириленко: РФ затягує розгляд справи щодо повернення "Скіфського золота" з Амстердама

Мінкульт судитиметься за золото скіфів, яке зараз перебуває у Нідерландах

Частина "Скіфського золота" з Криму вже експонується у Києві

Золото скіфів повернеться з Нідерландів до України вчасно

МЗС: колекція скіфського золота з кримських музеїв повернеться до України

Унікальна колекція скіфського золота [відео]