5.ua

Золото скіфів повернеться з Нідерландів до України вчасно

  Усі музейні предмети, передані для експонування на виставці "Крим - золотий острів у Чорному морі" земельному краєзнавчому музею в м. Бонн та археологічний музей Амстердамського університету "Аллард Пірсон", повернуться в Україну. Про це повідомляє Міністерство культури України.

  "Міністерство закордонних справ Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України", - йдеться в повідомленні Мінкультури України, оприлюдненому 26 червня.
  У міністерстві нагадали, що музейний фонд України є національним надбанням, а законним власником предметів, котрі належать до державної частини музейного фонду, є народ України.
  Натомість перебування всіх музейних предметів, що належать до державної частини музейного фонду України, без погодження з боку Міністерства культури України, є незаконним. Згідно з рішенням Мінкультури, зберігання та оперативне управління музейними предметами виставки після повернення в Україну забезпечуватиме Національний музей історії України. Нині тривають переговори з музеєм Амстердамського університету "Аллард Пірсон" щодо юридичних умов повернення виставки до Києва.
  "Отже, претензії з боку Російської Федерації, що тимчасово окупувала АР Крим, не мають під собою жодних правових та інституційних підстав", - наголосили в українському міністерстві.
  Виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" було відкрито в музеї ім. Алларда Пірсона - археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого поточного року. Її сформовано з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири - в Криму. На ній зібрано археологічні знахідки, серед понад 500 експонатів - артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння, мечі, панцирі, домашнє начиння древніх греків та скіфів.
  Оскільки Нідерланди не визнають приєднання Криму до Росії, яке відбулося вже після відкриття виставки, постало питання про те, кому повертати колекцію після закриття виставки в серпні.
  Попередній матеріал
  Аваков представить до нагороди гвардійця, який ввечері підбив танк під Слов'янськом
  Наступний матеріал
  Перемир'я продовжено ще на 72 години
  Теги:
  Loading...