"Позивний Італієць"
"Позивний Італієць" censor.net

"Позивний Італієць": у Києві відбувся допрем'єрний показ документальної стрічки про Віталія Марківа

Читайте по-русски
Своєрідним символом стрічки стала телевізійна вежа на горі Карачун над Слов'янськом

Боротьба довжиною в 3 роки. Історія українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого італійська Феміда свого часу засудила на 24 роки – тепер на екранах. У столиці відбувся допрем'єрний показ документальної стрічки "Позивний Італієць".

Фільм має кілька сюжетних ліній. Зокрема, розповідає про італійського журналіста Андреа Роккелі та його російського перекладача Андрія Миронова, у вбивстві яких і звинуватили українського нацгвардійця Віталія Марківа.

Своєрідним символом стрічки стала телевізійна вежа на горі Карачун над Слов'янськом. На думку автора, ця вежа символізує інформаційну війну. Зйомок фільму, як таких, і не було. Автор стрічки використовував вже відзняті відео під час Майдану, кадри з суду над нацгвардійцем, його особисті фото та відео. Записали лише інтерв'ю з Віталієм.

Найбільше часу зайняв монтаж. Сам Марків розповідає: фільм не тільки про нього, а й про український народ, який уболівав за нього під час суду. Побачити фільм можна буде вже у неділю, 21 лютого, на одному з телеканалів. Тоді ж у відкритому доступі він з'явиться на офіційній YouTube-сторінці Міністерства внутрішніх справ України.

"Була дуже велика підтримка зі сторони української діаспори. Не тільки в Італії, а й в усьому світі. Вони показали, що лише об'єднавшись ми можемо дійсно здолати інформаційну блокаду, можемо здолати неправдиву пропаганду і довести справедливість", – зазначив головний герой.

Нагадаємо, військового Віталія Марківа звинувачували у причетності до загибелі італійського репортера Андреа Роккелі та його російського перекладача Андрія Миронова у травні 2014 року. Влітку 2017 року в Італії його затримали, а в липні 2019 року суд міста Павія засудив нацгвардійця до 24 років ув'язнення.

Втім пізніше апеляційний суд Мілана визнав українського військовослужбовця не винним. Наступного ж дня після ухвалення рішення, Марків повернувся до України. Проте в Росії щодо нього порушили кримінальну справу. Звинувачують у вбивстві двох і більше осіб. Навіть заочно арештували.

Попередній матеріал
Справа Стерненка: прокурори надали докази замовності нападу на активіста
Наступний матеріал
Розробив унікальний рецепт і розпочав власне виробництво: як ветеран війни створив успішний бізнес
Loading...