Посібник із козацької магії: в Україні вийшла унікальна книга про таємні знання характерників

. 5.UA/Наталя Мілевська
Лікували смертельні рани, зупиняли кулі голими руками, перекидалися на звірів і віщували майбутнє – такі перекази про легендарних козаків-характерників зберегла народна пам'ять. І ці старовинні надздібності не дають спокою сучасним дослідникам

Які таємні знання козацьких характерників передавалися із вуст в уста протягом століть і дійшли до сьогоднішніх днів, де їх шукати у сучасному світі, в ефірі програми "Час: Online" на "5 каналі" розповів автор книги "Козак-характерник, або Таємна наука діда Архипа", реконструктор козацьких бойових та оздоровчих систем, майстер бойових мистецтв, знавець секретів східної медицини Денис Богуш.

Так дослідник прагне відродити давню українську традицію виховання та навчання воїнів-характерників. Адже ці постаті – чи не найзагадковіші фігури української та світової історії. Завдяки надприродним здібностям, про них і досі говорять як про надлюдей.

"Ця книжка непроста. Вона включає в себе знання про те, як створювали характерників. Як від дитячого віку помічали всі здібності до магії, тобто бачили, що дитина непроста. Це було навчання і традиційне козацьке, і магічне", – пояснює автор.

В сюжеті оповідається саме про такого хлопця – який проходить вишкіл у старого діда-характерника.

Книжка розповідає про п'ять етапів – п'ять серйозних випробувань, які повинен подолати головний герой, опановуючи безліч стародавніх магічних характерницьких практик. Важливо, що події, описані у книзі, відбуваються саме в сьогоденні.

.
.5.UA/Наталя Мілевська

Українські традиції й таємні знання, описані у книзі, лише дивом не згубилися у вирі часу і дійшли до наших днів, переконує автор. Зокрема, сюжет тісно тісно пов'язаний із реальними географічними місцями, в яких відбувалися посвяти, читач має змогу дізнатися, як проходила підготовка до ритуалу і які знання для цього обов'язково було здобути.

Денису Богушу вдалося зробити те, що досі вдавалося не кожному – впритул підійти до розгадки таємних знань легендарного козака Мамая – чи не найзагадковішої постаті української історії.

В давнину в кожній українській хаті, крім ікон християнських святих, обов'язково був і образ легендарного козака Мамая: Матір Божа, Ісус Христос, святий Миколай і козак Мамай. У книзі Дениса Богуша дуже докладно описано, як поводитися з цією іконою, автор пояснює, чому для українців так важливо відкрити "шлях пізнання козака Мамая". І щоб пізнати цей шлях, існувала спеціальна вправа, відомості про яку дійшли до наших днів.

.
.5.UA/Наталя Мілевська

"Потрібно було дивитись на Мамая і уявляти, що його немає. Це була така справа. І от художник Володимир Євкар (ілюстратор книги "Козак –характерник..." – 5.ua) намалював, як треба діяти", – пояснює Денис Богуш.

Крім ілюстрацій, у книзі є світлини справжніх місць сили, де відбувалися посвяти. Тобто це фактично "підручник" з того, як і що слід робити.

На написання книги, яка відповідає на всі питання про характерників, знадобилося приблизно 9 років.

"Я зустрівся з усіма, хто сказав що "я характерник", із козаками, хто якісь згадки мав, хто курси проводить, із представниками родів характерників. Є історики, які досліджують саме цю тему", – розповідає пан Богуш і додає, що книга "Таємні наука діда Архипа" – це результат спільної з істориками роботи. Крім того, автор додав у сюжет і певні автобіографічні елементи.

.
.5.UA/Наталя Мілевська

Книга "Козак-характерник, або Таємні знання діда Архипа" була випущена за підтримки генерального директора "П'ятого каналу" Володимира Мжельського. Перше видання з'явилося 2018 року і стало першим етапом здійснення міжнародного проєкту "Козак-характерник", каже пан Богуш. Повторним накладом видання з'явилося у 2021 році. Втім, автор обіцяє, що незабаром читачі побачать іще дві книги.

Варто зазначити, що тільки-но вийшов перший наклад, за ним вишикувалася ціла черга охочих прочитати, каже автор.

У планах Дениса Богуша – популяризувати українську козацьку магію ще масштабніше. Книга "Козак-характерник..." розрахована на дітей старшого шкільного віку, а також дорослих. Автор сподівається, що після прочитання вони зможуть передавати всі ці знання далі.

.
.5.UA/Наталя Мілевська

Втім, автор працює над цікавинками для маленьких дітей. Тож до цієї книжки є додаток – скетчбук для діток, у якому вони можуть малювати і розмальовувати зображення україньких національних героїв.

"Хочу зробити по цьому фільм-блокбастер. Щоб був персонаж – козак-характерник – для дітей. Щоб діти хотіли бути схожими не на Бетмена, Супермена чи мушкетера. А хотіли бути характерником", – розповідає Денис Богуш.

Пан Богуш каже, що вже три роки працює над сценарієм фільму. За його даними, вартість такого якісного блокбастера може становити 15 млн доларів.

А ще будуть комп'ютерна гра, настільна гра, туристичний маршрут, шоу і дуже багато інших форматів, обіцяє автор, "тому що є дуже класні ілюстрації, фактаж і знання".

У 2018-му році книга потрапила до номінації "Книга року". Хоча тоді книга й не перемогла, але, безперечно, зацікавила читачів. Кожен, хто прочитає цю книгу, не лише дізнається про древню українську магію, а й сам здобуде частину характерницьких умінь, обіцяє автор.

Як відомо, дух козацтва в українцях закладений генетично. А тому дуже важливо відтворювати старовинне бойове мистецтво, тим паче в сучасних умовах – коли триває спротив російській агресії в Україні.

Попередній матеріал
Ціни на продукти в Україні: чи можна вплинути на здорожчання
Наступний матеріал
"Передчуття небезпеки": як знання козаків-характерників допомагають сучасним ССО – дослідник
Loading...