Як навчитися співати за 5 днів, не маючи музичної освіти, вчила на майстер-класі американська диригентка в Національній філармонії України. Катерина Ментус у репортажі "5 каналу" розповість більше.
Більшість із цих дітлахів ніколи в житті не займалися музикою. Поки не прийшли на майстер-клас від американської диригентки Констанції Фортунато. Та протягом 5 днів учила їх співу та гри на різних музичних інструментах у проєкті Music Camp. Тепер юні музиканти готуються до виходу на велику сцену.
Тиждень тому вони ще не були знайомі, а зараз виступатимуть разом. Як і на попередніх уроках, дітлахи дуже зосереджені на грі, деякі знаходять час посміхнутися батькам, інші бачать лише руки диригента й уважно стежать за кожним рухом, а хтось навіть нашіптує собі ноти.
Переселенка з Донецьку 14-річна Таїсія раніше в музичній школі вчилася грати на фортепіано. У таборі опанувала ази гри на гітарі.
"Займалася на піаніно, але навіть не закінчивши школи його кинула. І хотіла займатися гітарою, тут я це спробувала і мені дуже сподобалося. Маю надію, що продовжу займатися", – розповідає дівчина.
Для Катерини табір став першим знайомством із живою музикою: "В кемпі я грала на інструментах, співала у хорі, перший раз я грала на гітарі та флейті. Було складно, тому що у мене маленькі пальці й я не могла доставати до струн, а потім було нормально".
Оленка так звикла до флейти, що захотіла інструмент і додому. Говорить, що вже працює над цим з батьками.
"Я тут вперше, до цього в мене взагалі не було музичної освіти. У цьому таборі я грала на гітарі та флейті, на флейті дуже сподобалося, планую продовжити", – розказала дівчина.
Учасники табору вивчили понад 10 хорових творів світових класиків та колядки, які заспівали 4 мовами. Музиканти-початківці виступають разом із симфонічним оркестром, виконують уривок з Канону Іоганна Пахельбеля.
Авторську методику з експрес-навчання дітей музиці та хоровому співу кілька десятків років тому розробила американська диригентка Констанція Фортунато. Замість тривалої теорії одразу переходить до практики та колективних занять.
"Ми у своїй методиці застосовуємо дуже багато різних підходів. Часто викладачі використовують лише 1 підхід, і через це дитина думає, що не справиться, що вона не може, що це не її, але коли викладачі шукають шлях і використовують різні методи, тоді дитині легше", – сказала Констанція Фортунато.
Це вже 19-й за рахунком майстер-клас Констанції Фортунато в Україні. Навесні табір планують у Вінниці, а до Міжнародного дня захисту дітей готують проєкт на Київщині.
Катерина Ментус, Михайло Третяк, "5 канал"